Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilka Hyundai dostala za porušení zákoníku práce pokutu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 6. 2010 • 22:12
2
Nošovická automobilka Hyundai dostala za závažné nedostatky a porušení zákoníku práce po lednové kontrole inspektorátu práce pokutu 700.000 korun. ČTK to řekl mluvčí firmy Petr Vaněk.

Společnosti hrozila až dvoumilionová sankce. Zaměstnanci firmy se koncem minulého roku bouřili především kvůli mimořádným přesčasům a špatným pracovním podmínkám. Podle Vaňka již byla většina inspektory vytýkaných nedostatků odstraněna.

Zástupce inspektorátu práce pouze uvedl, že správní řízení s automobilkou skončilo udělením pokuty. Proti ní se Hyundai neodvolal. Rozhodnutí o sankci je tak pravomocné. Celý případ je tím uzavřen.

Lednová kontrola oblastního inspektorátu práce v nošovické automobilce zjistila problémy například při nařizování přesčasů. Právě kvůli nařizovaným přesčasům a špatným pracovním podmínkám zaměstnanci automobilky na začátku loňského prosince přerušili hromadně práci. Později odbory ve firmě vyhlásily stávkovou pohotovost. Odvolaly ji až po dohodě s vedením firmy, které slíbilo, že se podmínky zlepší.

Podle inspektorů nebyly pro nařizování přesčasů dodržovány zákonem stanovené podmínky. Firma také měla nedostatečně zpracované provozní předpisy pro různá zařízení, nedostatečně školila zaměstnance, inspektoři také zjistili závady v oblasti organizace práce. Firmě rovněž vytkli nedostatečnou zdravotní kontrolu při uzavírání pracovních poměrů nebo špatnou komunikaci se základní odborovou organizací.

Nejzávažnější pochybení ze strany Hyundai již byla podle inspektorátu práce odstraněna. Po kontrole inspektorát práce žádné další stížnosti na firmu nedostal.

Témata
15. 6. 2010 21:52
Re: No,...
O podobnom prípade, ale v opačnom parte viem z jednej európskej automobilky. Zahraničný šéf fialový od zlosti strhol z pliec pracovný plášť jednému zo svojich domorodých podriadených a ukázal mu smerom von zo závodu...bez zaváhania jednu schytal, že ho zbierali zo zeme traja...
Domáci borec zožal potlesk a svoje miesto prenechal inému - o hlavu menší väčší šéf s hanbou opustil halu a zakrátko bol potichu odvolaný do svojej domoviny, lebo sa mu za chrbtom všetci posmievali...
15. 6. 2010 18:37
No,...
to se teda prohnou. Zajímavé je, že TPCA ani MB podobné problémy nikdy neměla a nemá. EÚ chce podepsat smlouvu o bezcelním obchodu s Korejskou republikou, to se máme na co těšit....

V době, kdy vlastnil Avii korejský majitel (tehdy Daewoo), tradovalo se, že korejští manažéři své podřízené fackovali. Někdo si to nenechal líbit, stěžoval si a onen fešák odsud prchal pod ochranou diplomatů....ale možná, že je to jenom povídačka a korejští manažeři jsou klidní, vyrovnání, féroví a taky vysoce kompetentní lidé s hlubokou znalostí mentality země, kde řídí své továrny a s velice vysokým respektem k její kultuře a zvyklostem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku