Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avia dodá do Ameriky podvozky pro stovku elektromobilů Smith

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 16. 12. 2009 • 14:41
3
2
Avia dodá v příštím roce svému americkému partnerovi podvozky s kabinou pro stovku elektrických nákladních vozů Smith. Jde tak již o druhou velkou zakázku od tohoto partnera v USA. ČTK o tom dnes informovali zástupci Avie.

Podle nich ještě do konce letošního roku firma dodá do USA komponenty do 18 vozů Smith a zbytek pak v průběhu příštího roku.

Prvních šest elektromobilů Smith vyrobených ve spolupráci s Avia Ashok Leyland Motors (AALM) převzaly americké společnosti letos v červenci, byla to například nápojová firma Coca-Cola, výrobce chipsů Lays a telekomunikační AT&T.

Avia dodává k nákladnímu vozu Smith, který je poháněný dobíjecí elektrickou baterií, podvozky a kabiny. Přibližně tři roky již jezdí tyto vozy ve Velké Británii a Irsku a od letošního roku v USA. V Česku by se podle dřívějších informací zástupců společnosti mohly začít prodávat v průběhu příštího roku. Auto se podle firmy hodí hlavně do velkých měst a na jedno nabití dokáže ujet vzdálenost kolem 300 kilometrů.

Avii vlastní indická skupina Ashok Leyland, loni vyrobila 474 vozů, což je o třetinu méně než v roce 2007. Prodej firmě v loňském roce klesl o 18 procent na 583 aut.

Související články

Témata
Avatar - chetoos
18. 12. 2009 18:53
supr
Je supr že se české automobily chytají i v usa je to další dobrý krok pro českou ekonomiku
17. 12. 2009 11:54
škoda
že není víc takových zakázek pro Avii aby měli čeští lidé práci

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud