Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley Flying Spur musí do servisu. Může mu uletět skleněná střecha

Michal Fokt Michal Fokt 18. 8. 2016
13
5
Zobrazit náhledy (13)
Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur Bentley Continental Flying Spur
Jeden z nejluxusnějších sedanů planety má problém - za jízdy mu může odletět panoramatická skleněná střecha. Musí tedy potupně do servisů na svolávačku.

Pokud zaplatíte obrovské peníze za luxusní auto, kromě ohromení okolí nejspíš očekáváte také odpovídající kvalitu (pokud tedy už nejste "vychovaní" italskými výrobci supersportovních aut). Každý problém je tedy u takového vozu mnohem palčivější z pohledu image značky a spokojenosti náročných zákazníků. A superluxusní značce Bentley se podařil hodně slušný "zásek".

Od modelu Continental odvozené sedany Flying Spur první generace, vyrobené v období od 25. dubna 2007 do 31. října 2009 mohou přijít o prosklenou střechu. Při montáži bylo sklo, tvořící panoramatickou střechu, nesprávně očištěno a lepidlo, použité ke spojení rámu auta se sklem, se může časem od okna odlepit.

Okno se následně může při jízdě uvolnit ze svého místa a odletět. To pochopitelně představuje v provozu poměrně závažné riziko, nemluvě o tom, že majitelé budou mít v tu chvíli z drahého sedanu polokabriolet. Auta tedy musí do servisu na vyřešení problému, spočívající v demontáž a opětovném přilepení skla větším množstvím lepidla. Britové tvrdí, že se to zatím žádnému Flying Spuru nestalo, mají však o možném riziku informace "od jiných výrobců". Zřejmě to tedy souvisí s loňskou svolávačku na modely Audi A8 a S8. Nejde však o nic velkého, v USA se to týká 127 exemplářů, celosvětová čísla nejsou k dispozici.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Flying roof...
Londonbridge
| 19. 8. 2016
Je to teda flying spur alebo flying roof.... >:D
Avatar - martin.filak
redakce
martin.filak
| 19. 8. 2016
Vážená redakce, běžte fakt už do dupy s neustálými narážkami na italské vozy (v aktuálním podání italské supersporty), fakt už na vaši malost není nikdo zvědavý. Jedi é co umíte je furt na někoho útočit a články ve výsledku stojí taky za starou belu. Chápu, že jisté finanční příjmy směřují od dvouV, ale nemusí to být až takhle okaté, resp. zkuste psát objektivně, vykašlete se na sponzora a bude vás číst i více lidí. A pokud Vás VW ani nikdo od nich nesponzoruje, pak raději nepište vůbec, ptž vítězná německá nadauta jsou v mnoha testech opravdu k popukání.
Strecha
comper
| 18. 8. 2016
Ked je clanok o sklenenej streche mohla byt v galerii aspon jedna jej fotka...
Avatar - flyboyeda
Flying Spur není Bentley
flyboyeda
| 18. 8. 2016
Bentley je Mulsane, Flying spur není hezký A8 vypadá mnohem lépe

Flying Spur je něco jak Ghost
proste se
holden_holden
| 18. 8. 2016
prusery tahnou napric celym xindlvagnem

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku