Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW 4 a i4 Gran Coupé jsou hezčí a mají modernější multimédia

Ondřej Šámal
Diskuze (37)

Po dvoudveřových modelech řady 4 BMW osvěžilo také svůj pětidveřový liftback 4 Gran Coupé a jeho derivát i4, který je nejprodávanějším elektromobilem značky.

BMW se v posledních letech evidentně inspirovalo u japonských automobilek a mírné změny v nabídce jednotlivých modelů si nenechává pouze na facelift, nýbrž je představuje i v rámci nových modelových roků. Nejčerstvějším příkladem je řada 4 Gran Coupé a její elektrický derivát i4.

Obě BMW v rámci modelové péče dostala novou grafikou předních LED světlometů s potkávacím a dálkovým režimem sdruženým do jediného modulu. Na přání můžete zadní světlomety nechat vybavit technologií Laserlight s jemnou trojrozměrnou grafikou, které značka z bavorské metropole poprvé uvedla u limitovaného BMW M4 CSL.

Multimediální systém BMW iDrive s funkcí rychlého přístupu QuickSelect nově pracuje na základě BMW Operačního systému 8.5. Displej a ovládací systém lze pro navigační systém BMW Maps volitelně doplnit funkcí zobrazení rozšířené reality Augmented View. Vedle toho dvojice BMW dostala mírně upravenou palubní desku.

Novinkou jsou například osvětlené výdechy ventilace, nechybějí ani volitelné ovládací prvky ze skla (například malý volič samočinné převodovky) a sportovní volant se zploštělým spodkem.

Video se připravuje ...

Pětidveřové BMW 4 Gran Coupé a i4 loni dohromady tvořily 70 % celkových prodejů řady 4, která zahrnuje ještě kupé a kabriolet. Samotný elektromobil v roce 2023 zaznamenal více než 83 tisíc prodaných vozů a stal se nejoblíbenějším lokálně bezemisním BMW. Vrcholná varianta M50 s výkonem 400 kilowattů se dokonce v letech 2022 a 2023 stala nejprodávanějším modelem BMW M.

Ondřej Šámal
Diskuze (37)

Doporučujeme

Avatar - Barry Lyndon
27. 4. 2024 11:38
Re: podsvětlené výdechy ventilace?
Kdyby měla dnešní auta světla jako před 30 lety, neviděl by řidič přes všechny ty displaye na silnici vůbec nic :D
Avatar - Barry Lyndon
27. 4. 2024 11:36
Re: Neni to zle
Vypadají imho dost nerozhodně a obě by mohla vypadat i líp :-) . Čtyřka je liftback, Octavii od BMW cením.
Co je ale zajímavý, že trojka je podstatně aerodynamičtější. Má Cx od 0,23, kdežto čtyřka (neelektro) až od 0,26. Podle vzhledu bych to tipoval spíš naopak...
Avatar - Dinar
27. 4. 2024 11:31
Re: Neni to zle
Éčko má šestiválec bez phev, v pětce nelze, a vypínání asistentů úplně stejně jako v akt 5er. Mmch. nevím, co ti ten dealer nakukal, ale v žádné g60 nejde varování překročení rychlosti ani lane assist vypnout defaultně.
Avatar - Barry Lyndon
27. 4. 2024 11:29
Re: Neni to zle
No nevím, každopádně jsem tam jiný sedačky snad ani nikdy neviděl. To auto je za 2 mega plus (bavíme-li se o 440i), takže 70k za kůži už tam není věc k řešení... :-)
26. 4. 2024 22:01
Re: Neni to zle
hmmm ty ses dobrej sebemrskac mercedes co se tyka asistentu hraje opravdu prvni ligu..