Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW M6 coupé - Fasten your seat belt, please

Prezentace klienta 12. 12. 2012 • 19:34
9
Zobrazit náhledy (9)
BMW M6 BMW M6 BMW M6 BMW M6
Vítejte na palubě nového BMW M6. Prosíme, zapněte si bezpečnostní pásy, vzlétáme!“ Takhle nějak by asi mohl Martin Kovalčík, prodejce M vozů BMW v brněnském Renocaru, vítat své zákazníky.

Důvod je jasný. Nejnovějším přírůstkem do rodiny M vozů je BMW M6 – raketa či tryskáč z Mnichova, jak o tomto voze referují novináři napříč celým světem. Přehánějí?

Dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem 560 koní. Maximum točivého momentu 680 Nm od 1500 ot./min. Z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy. Automatická dvouspojková převodovka se sedmi rychlostmi a pohon výlučně zadních kol. A navíc – nádhera, nádhera na druhou. Nebo na tisící?

Ještě pochybujete? Pak dejme slovo Martinu Kovalčíkovi.

Znamená pro Vás BMW víc než auto?

Rozhodně ano. V dnešní době každý z nás tráví spoustu času v autě a tak si sám může položit otázku, zda-li se každé ráno těší až usedne za volant. Těšíte se? Je dobře, že existuje automobilka, která dělá z jezdců řidiče. Design, výbava, či účelnost vozu Vás časem omrzí, ale vynikající jízdní schopnosti BMW Vás budou bavit celý život. To je taky důvod, proč se zákazník BMW opětovně rozhodne pro vůz stejné značky!

Zkuste charakterizovat BMW třemi slovy…

Na tři slova? Tak to mi vychází - „Radost z jízdy“.

Který model BMW je Váš nej…?

Z palety modelů BMW nemám konkrétní vyhraněný model. Za tu dobu co se autům věnuji, se na to dívám trochu jinak. Auto pro mne musí fungovat především jako celek. Pokud mám kvalitní sedadla, vím co se s vozem děje v každém okamžiku. Dobře tvarovaný volant mi dává přesné informace o vozovce. S vyváženým podvozkem nemusím mít strach, že vůz udělá něco neočekávaného a s dobrými brzdami dostávám tu správnou jistotu. To vše má BMW v základu! Proto i se základní 116i dokážete být rychlejší než většina silnějších vozů a to jsou právě ty okamžiky, které mi dělají úsměv na tváři.

Jak by jste porovnal vozy BMW a BMW M?

Vozy BMW si kupují ti, kteří nechtějí obyčejná auta. Vozy BMW M si kupují ti, kterým už nestačí vozy BMW. Možná to zní jednoduše, ale o to těžší je takový vůz prodat. Většina zákazníků si pod logem M představí výkon, nemají však tušení, co vše vozy BMW M dokáží. V tento moment nejraději zahřívám motor BMW M5 k předváděcí jízdě. Předváděcí jízda je můj nejsilnější argument a BMW M5 je typickým příkladem vozu M, který pohodlně odveze 4 pasažéry kosmickou rychlostí do jiné galaxie. Nezkoušejte si to představit, přijďte se svézt…

Jaké je vaše krédo ve vztahu k zákazníkům?

Zásadní je poskytovat ke kvalitnímu produktu kvalitní služby. V tomto segmentu vozů je každý zákazník jiný, proto je třeba použít individuální přístup a nedá se tak řídit nějakým heslem nebo krédem. Dnes vím, že není nejdůležitější prodat vůz za každou cenu, ale především dobře poradit. Jedině tak je zákazník skutečně spokojen a zůstává věrný značce i prodejci. Znalosti a odpovědnost jsou dalším klíčem k úspěchu, stejně jako prodejní zázemí a servis, který je schopna firma Renocar svým zákazníkům poskytnout.

BMW M6 Coupé
Max. rychlost v km/h 250 (305 s paketem M Driver´s)
Zrychlení 0-100 km/h 4.2 s
zrychlení 0–200 km/h 12,6 s
Válce/ventily 8 / 4
Obsah 4,395 cm3
Max. výkon kW (koní) při 1/min 412 (560) / 6,000-7,000
Max. točivý moment 680 / 1,500-5,750 Nm při 1/min
Převodovka Drivelogic 7st. dvouspojková
Diferenciál aktivní samosvorný

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku