Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW oslavuje 100 let speciální modro-bílou řadou 7

David Bureš David Bureš 20. 4. 2016 • 03:24
18
63
Zobrazit náhledy (18)
bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni bmw novemodely premioveznacky video luxusni
Mnichovská automobilka postavila řadu 7 ve svých tradičních barvách. Speciální model má modrou karoserii a bílý interiér.

Automobilka BMW v letošním roce slaví 100 let od svého založení, což je pořádný důvod k oslavě. V březnu již výrobce odhalil koncept Vision Next 100, nyní následuje speciální řada 7 oslavující toto jubileum. BMW se ale neobrací zpět, nýbrž hledí kupředu, limitovaná edice sedmičky se totiž jmenuje Next 100 years, tedy Dalších 100 let.

Nová edice je postavena na základech řady 7 s prodlouženým rozvorem, která je o 140 mm delší než výchozí provedení. Oproti normálním verzím se pak Next 100 years liší pouze svým vzhledem a výbavou, technika v útrobách zůstala beze změn.

Specialitou modelu navrženého divizí BMW Individual je ovšem jeho exkluzivita, automobilka postaví jen 100 exemplářů tohoto vozu, což připomíná i několik nápisů na autě. Ty samozřejmě doplňují také loga edice, která se nacházejí na hlavových opěrkách nebo na palubní desce.

BMW 7 Next 100 years je možné poznat už podle barvy karoserie, zvolený modrý odstín Centennial byl namíchán speciálně pro tento výroční model. Bez bližších detailů automobilka uvádí, že barva je namíchána obzvlášť komplikovaným procesem, jehož výsledkem je intenzivní hloubka. Celek doplňují dvoubarevná kovaná kola o velikosti 20 palců.

Na čalounění sedadel je použita jemnozrnná kůže Merino v bílém odstínu Smoke, s níž kontrastují černé prvky na palubní desce. Kůže je pak vedle samotných sedadel užita i na vrchu palubní desky, dveřních panelech nebo centrální konzoli.

Ke každému z vyrobených aut bude navíc dodáváno exkluzivní plnicí pero Montblanc for BMW, které pracovníci vyhlášené firmy Montblanc navrhl společně s designéry mnichovské značky. Pero svými detaily odkazuje na jednotlivé designové prvky exkluzivní řady 7. Povrch odkazuje na prošívání sedadel mnichovského modelu, průhledné modré elementy na lak jeho karoserie. Hrot pera zase nese rytinu ve stylu stehů na sedadlech.

Edici Next 100 years je možné pořídit se třemi motory. Základem je 4,4litrový zážehový osmiválec s 330 kW a 650 N.m. (750Li), který doplňují plug-in hybrid 740Le kombinující benzinový čtyřválec s elektromotorem o celkovém výkonu 240 kW a vrcholný model M760Li s 6,6litrovým dvanáctiválcem o výkonu 448 kW. Modely 750Li e 740Le je možné pořídit i s pohonem všech kol, zatímco pro M760Li je xDrive standardem.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2016 23:46
Re: Nááádhera
Naštěstí ne ale vim že pro normálně vydělávajícího člověka tady v Evropě je to naprosto nezajímavý ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2016 23:44
Re: Nááádhera
Skoro všechno blbě :-)
Avatar - white label
20. 4. 2016 23:25
Re: Nááádhera
Z to ty máš zřejmě už jen jednu ledvinu (a bůhví co ještě) a Lexus furt nikde. :*) >:-[]
Avatar - _Karel_
20. 4. 2016 23:21
Re: Nááádhera
že to není na auto je mi jasný. Tys už ledvinu prodával? >:-[]
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2016 23:19
Re: Nááádhera
Tak na černym trhu orgánů nepracuješ = to je jistý >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku