Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X5 ve Frankfurtu: První dojmy a video

David Bureš
Diskuze (17)
Třetí generace BMW X5 má premiéru ve Frankfurtu. Proti předchůdci je sice o něco větší, ne však o tolik prostornější.

BMW už prodalo více než 1,3 milionu exemplářů modelu X5. Třetí generace tak bude mít za úkol navázat na své dva úspěšné předchůdce.

Karoserie automobilu používá mnoho známých prvků. Celková koncepce je velice podobná druhé generaci, na první pohled se člověk neubrání dojmu, zda se nejedná pouze o facelift a ne o nový automobil.

Také jednotlivé detaily jdou cestou evoluce než revoluce. Příď X5 (s interním označením F15) připomíná aktuální řadu 3, a to díky hlavním světlometům protaženým až k ledvinkám masky chladiče. Tak jako u předchůdce tu však nechybí kulaté mlhovky a průduchy pod ledvinkami. Designově známá je rovněž záď, a to včetně dvojitého víka zavazadelníku, podobně jako u Range Roveru.

Kabina je však zcela nová, kombinuje prvky řad 3 a 5. Oproti minulé generaci působí ještě hodnotnějším a luxusnějším dojmem. Dominantou interiéru je displej multimediálního systému, který má úhlopříčku 26 centimetrů.

Ve srovnání s předchůdcem měla kabina automobilu vyrůst, nárůst délky o 29 milimetrů ale znamená, že výrazný rozdíl tu není. Nová X5 není příliš prostorná, na prostřední, posuvné lavici je méně prostoru v oblasti kolen, nově přidaná třetí řada je výhradně určena dětem. Dospělý člověk si při pokusu o nástup dozadu vyzkouší gymnastický trénink a když se sem konečně nějak složí, zjistí, že nemá kam dát chodidla.

Nová generace BMW X5 se už v americké továrně Spartanburg začala vyrábět. Auto je aktuálně dostupné se třemi motory – benzinový osmiválec xDrive50i s 330 kW doplňují dva vznětové šestiválce, xDrive30d se 190 kW a M50d, jehož motor se třemi turbodmychadly dává 280 kW.

Před koncem roku nabídku doplní varianty xDrive40d, xDrive35i, xDrive25d a sDrive25d. Poslední dvě provedení budou používat vznětový dvoulitr, z názvu sDrive25d vyplývá, že bude disponovat pouze pohonem zadních kol.

Video se připravuje ...

David Bureš
Diskuze (17)
15. 10. 2013 22:00
Re: just facelift
Podvozok je UPLNE iny ... bol som uz na testovacej jazde. Rezim Comfort je naozaj komfort. Tiez motor je skvele odizolovany (nepotrpim si na rachot dizla).
Oproti starej velky posun vpred.
11. 9. 2013 00:35
Chodec
Stímhle trafí někdo chodce,nepomůže mu nic.Je až brutálně nelogické že v téhle době kdy unie tlačí automobilky aby mysleli taky na chodce,povolí vyrábět takové monstra.Jen připomínám,že nepíšu tady o vozech kteří jsou pro nezpevnené cesty,ale o autech SUV,kteří jen kvůli módě vypadají jakoby terénní.
11. 9. 2013 00:27
Re: just facelift
celkovo X5 nikdy nebyl nic moc.Ani ne kvůli dizajnu,(píše ti fanda BMW) ale proto že je tak velkej,snad jak kamion a ani za boha nemůžu si vzpomenout když X5 uvidím naco bych potřeboval takhle velkej barák
11. 9. 2013 00:25
Re: vyroba
a ne náhodou.
10. 9. 2013 23:38
just facelift
Je fakt, že na té bílé jsou ty širší prahy+kola vzhledově nic-moc... Koukám na detaily a vidiím svou X5. Ten kufr je úplně stejný a jak jsem zde již psal, i podvozkově to bude stejné.