Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X7 potvrzeno, automobilka investuje miliardu dolarů do závodu v USA

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 3. 2014 • 07:31
4
Německá společnost BMW hodlá rozšířit své výrobní kapacity ve Spojených státech o 50 procent.

Automobilka uvedla, že do roku 2016 chce kvůli tomu investovat až miliardu dolarů do svého závodu na východním pobřeží USA.

Automobilka rozšíří závod v Jižní Karolíně o další linku, kde chce vyrábět nový a větší sportovně-užitkový vůz X7 se třemi řadami sedadel, a také sportovnější model X4. Výrobní kapacitu závodu chce do roku 2016 zvýšit na 450.000 aut ročně. BMW kvůli rozšíření výroby přijme zhruba 800 pracovníků a závod ve městě Greer tak bude zaměstnávat kolem 8800 lidí. Podle agentury AP se zároveň stane největším z 28 továren, které má firma po celém světě.

Vedle dvojice zcela nových SUV se bude ve stejném závodě rodit také plug-in hybridní verze modelu X5, která vyjde z loni představeného konceptu X5 eDrive. Dřívější vyjádření automobilky přitom hovoří o jeho uvedení ještě v letošním roce.

BMW plánovanou investicí snižuje svou závislost na oslabených evropských trzích, které se loni na tržbách skupiny podle agentury Reuters podílely 44 procenty. Automobilka přitom více sází na americký trh, který se rychle vrací na úroveň před finanční krizí z roku 2007, čemuž napomáhá právě oblíbenost sportovně-užitkových vozů. Statistiky sdružení LMC Automotive ukázaly, že SUV loni tvořily 32 procent z celkového prodeje aut v USA. V roce 1999 to bylo asi 19 procent.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
30. 3. 2014 05:39
Stačí len trochu predĺžiť súčasnú X5-ku
Nebol by som prekvapený, keby X7-ka vznikla predĺžením súčasnej X5-ky. Okienko za zadnými dverami X5-ky nie je príliš veľké, jeho natiahnutie o cca 20 cm by nepôsobilo rušivo. Samozrejme by to muselo byť doplnené predĺžením rázvoru a zmenou tvaru a možno aj veľkosti zadných bočných dvier.
Táto metóda sa používa čoraz častejšie - napr. u amerických áut či u hjondé Santa Fé. Ale plánuje to aj VW.
29. 3. 2014 21:03
Logicke rozhodnuti
Jsou jediny z D3, ktery takove auto nema. Audi ma Q7 kde bude za chvili druha generace, Mercedes ma GL, kde uz druha generace je. Bohate soccer mums uz dlouho cekaji na novou dodavku co bude vypadat sportovne. >:D
Avatar - vabis
29. 3. 2014 12:26
už bylo na čase
BMW X7 jsem měl nakreslené už před více jak 10 lety. Tak vidíme jak se kluci vytáhnou. Protože taková auta na trhu chybí, Escalade či Range to nevytrhnou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku