Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Brit vrazil skoro půl milionu do stavby vozu Krotitelů duchů. Bohužel si vybral auto ze špatného dílu

Jan Zajíc Jan Zajíc 1. 11. 2019 • 01:53
8
Zobrazit náhledy (8)
1984 Buick Le Sabre 1984 Buick Le Sabre 1984 Buick Le Sabre

Služebák Krotitelů duchů jistě patří mezi nejikoničtější filmová auta. Má tedy samozřejmě spoustu fanoušků. A jeden z nich ve své lásce zašel tak daleko, že si vyrobil kopii.

Brit Ross Wainwright z města Norwich se do stavby svého speciálu pustil poté, co s rodinou zhlédl poslední díl Krotitelů duchů. Ano, bohužel ten z roku 2016, který si nevysloužil zrovna pozitivní hodnocení a fanoušci původních dvou snímků ho moc dobře nepříjali.

Kromě toho, že ve filmu chybí oblíbené postavy, hrdinky nového snímu také jezdí jiným služebákem. Už nejde o upravený Cadillac z 50. let s krásnými ploutvemi, ale o modernější a hranatější vůz.

Ve stejném duchu je postaven i Wainwrightův automobil. Konkrétně byl na záčatku Buick Le Sabre z roku 1984 v pohřební úpravě, který Brit koupil za 5 tisíc liber, což je asi 150 tisíc korun, na internetu.

Zajímavé je, že mu s prací prý výrazně pomohla manželka Kim. Oba pak u vozu strávili více než 200 hodin, hotovo bylo za čtyři měsíce od nákupu pohřebáku.

A cena? Úpravy si údajně vyžádaly asi 15 tisíc liber, tedy zrhuba 444 tisíc korun. Vydaných peněz však manželé nelitují. Auto totiž často slouží jako limuzína během různých oslav, narozenin či svateb, takže dělá radost. A hlavně jsou z něj nadšené dcery, které už nechtějí do školy jezdit v ničem jiném.

Doporučujeme

Témata