Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Britové představí elektrický Mustang s pohonem všech kol, pod kapotou má 544 koní

Ondřej Mára Ondřej Mára 22. 6. 2019 • 14:27
9
3
Zobrazit náhledy (9)
Charge Mustang Charge Mustang Charge Mustang Charge Mustang

Vývoj elektromobilu inspirovaného Fordem Mustang už v minulosti potvrdila i sama automobilka , britská společnost Charge Cars se však rozhodla vydat trochu jiným směrem. A výsledky své práce představí na slavném festivalu Goodwood Festival of Speed.

Slavný festival rychlosti v Goodwoodu, jedna z nejrenomovanějších motoristických akcí v Evropě, se brzy stane místem premiéry vozu, který v sobě kombinuje to nejlepší z minulosti i budoucnosti. Na první pohled lehce upravený Ford Musang první generace totiž pod svou kapotou ukrývá techniku, kterou byste očekávali spíše u Tesly.

Základem vozu však není původní Mustang z šedesátých let, ale zcela nové a oficiálně licencované šasi. Pod kapotu se pak místo hřmícího motoru V8 nastěhovala čtveřice elektromotorů (každé kolo dostalo svůj) o celkovém výkonu 400 kW (544 k) s točivým momentem 1200 Nm. Poháněna přitom mohou být pouze zadní, nebo všechna kola.

Podle výrobce by měl elektrický Mustang zvládnout akceleraci z 0 na 96 km/h za 3,99 sekundy a maximální rychlost by měla dosahovat až 240 km/h. Baterie s kapacitou 64 kWh by měly zajistit dojezd okolo 200 mil (322 km) na jedno nabití a dobíjení je možné stejnosměrným proudem při výkonu až 50 kW.

Exteriér zdobí celkem agresivní bodykit, který se bezpochyby inspiroval u filmového Fordu Mustang GT500 „Eleonor“ z moderního zpracování filmu 60 sekund s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Interiér poodhaluje část prezentačního videa, na kterém můžeme vidět velký displej ve středu palubní desky – podobně jako v elektromobilech Tesla. Ten navíc slouží i k volbě jízdních režimů, úpravě výšky podvozku nebo volbě pohonu zadních nebo všech kol.

video

Společnost Charge Cars plánuje výrobu 499 kusů elektrického Mustangu, jehož cena má začínat na částce 300.000 liber, tedy cca 8,6 milionu korun. Není to zrovna málo, přesto máme důvod věřit, že si elektrický Mustang své zájemce najde. A pokud si jich najde dostatek, možná se dočkáme i karosářského provedení kabrio.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
22. 6. 2019 21:34
Re: Tuning pokus před nástupem nevyhnutelného
Mustang je o něčem jiném. A to i ta GT500 Eleanor s motorem Cobra ... měl jsem možnost řídit originál.
Avatar - Doupik
22. 6. 2019 19:14
Tuning pokus před nástupem nevyhnutelného
Elektrifikace (ať už částečná, nebo celková) a přidání pohonu předku by měly zlepšit handling i akceleraci, ale na to, že tohle je plný elektromobil, to teda má čísla téměř shodná s V8.
Já se do budoucna hybridnímu Mustangu nebudu bránit. Ale ne kvůli spotřebě, ale kvůli výše uvedenému.
Každopádně vyrobené to vypadá pěkně, ale ta cena je mimo.
Avatar - CICERO
22. 6. 2019 18:27
Dobře JAKO !
Když tam nemužou dát hackenkrois tak napálí doprostřed mřížky chladiče... Hmmm vločku? Svazáci... Ti to občurali, a 9/10 polárních tedíků je spokojených i v Norilsku… OK :-) Ja Čhapuuu :-!


´´báj-d-wej´´ oni JAKO fakt, m(y)uslí, že bude sněžit a né hořet? OK Británie, takže cocaine = sněží a EV = hoří = všichni spokojení? Co dodáte vy za komentáře u události? :D Muaaaa

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku