Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Britsko-čínské MG pokračuje v evropské expanzi, brzy bude i v Německu

Ondřej Mára Ondřej Mára 2. 10. 2020 • 11:54
26
4
Zobrazit náhledy (26)
MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS EV MG ZS MG ZS MG ZS MG5 SW EV MG5 SW EV MG5 SW EV

Dříve tradiční britská značka chytla pod vedením čínské korporace SAIC Motor nový dech a připravuje expanzi na většinu evropských trhů, včetně toho nejdůležitějšího.

Značka MG Motor, spadající do portfolia čínské korporace SAIC Motor, má nejsilnější zastoupení na britských ostrovech, kde provozuje 112 dealerství. V minulém roce ovšem značka expandovala i do Francie, Norska nebo Nizozemí, kde se soustředí především na prodej svého elektrického crossoveru ZS.

Kromě rozšiřování dealerské sítě na stávajících trzích se ale značka připravuje i na expanzi na další evropské trhy. Na svých webových stránkách totiž v současnosti inzeruje pozice vedoucích prodejů v Německu, Španělsku a Itálii. Německá verze webových stránek značky přitom upozorňuje na blížící se příchod.

Automobilka tak pokračuje ve své elektrické ofenzivě na evropských trzích, kde se jí zatím daří. To ostatně potvrzují i statistiky JATO Dynamic, podle kterých stouply prodeje značky za srpen o 76 % na 14.088 prodaných vozů. Většinu (10.675 ks) přitom představuje elektrická verze crossoveru ZS.

V mezidobí však MG na svém „domovském“ britském trhu rozjelo i prodej elektrického modelu MG5 a plug-in hybridu HS. Oba modely by se přitom postupem času měly dostat na většinu evropských trhů, jak potvrdil zástupce značky Daniel Gregorius v rozhovoru pro Autonews Europe. „Máme kapacitu vyrábět 300.000 baterií ročně a na rozdíl od některých našich konkurentů nejsme omezeni množstvím,“ uvedl Gregorius.

A co vlastně elektromobily MG nabízejí? Elektrický crossover láká zákazníky na kombinovaný dojezd cca 263 kilometrů a výkon 143 koní. Modernější MG5 je vybaveno výkonnějším motorem a větší baterií, díky čemuž slibuje výkon cca 156 koní a elektrický dojezd až 344 km.

Plug-in hybridní crossover HS je osazen 1.5 litrovým přeplňovaným benzínovým čtyřválcem v kombinaci s elektromotorem. Kombinovaný výkon by se měl pohybovat okolo 258 koní a v čistě elektrickém režimu by měl vůz zvládnout až 51 kilometrů na jedno nabití.

Související články

Témata
3. 10. 2020 09:33
Vždycky když u některé automobilky čtu...
...o její "elektrické ofenzivě", udělá si mi silně nevolno a nemám daleko ke zvracení... :-O :-( :-( :-( :no: :no: :no:
Avatar - pradeda777
2. 10. 2020 16:02
Houno Britsko-čínská...
...je to nyní čínská firma a s Britama nemá nic společného....leda tak covid-19, který do Británie zavlekla.... :-(
Avatar - 3_diamanty
2. 10. 2020 10:37
Re: Levná Mazda?
je to klasicky pripad sablony .. tu by pasovalo akekolvek logo dnes uz.. aj od seatu aj od hondy .. aj mazdy... subaru ...volva a pod... ale tak toto dnes frci...
2. 10. 2020 10:19
Levná Mazda?
Zdá se mi to, nebo to sv. modré SUV má čumák nějak moc podobný SUV od Mazdy? I ten světelný podpis je dost podobný :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud