Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti Veyron: Na prodej je posledních osm kousků

Michal Fokt Michal Fokt 5. 1. 2015 • 18:30
20
5
Zobrazit náhledy (20)
Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4 Bugatti Veyron 16.4
Bugatti už má skoro vyprodáno, dokáže uspokojit už jen posledních osm zájemců o hypersportovní Veyron. Pak přijde buď nový, nebo přechodný model.

Bugatti mělo od začátku jasno v tom, že Veyron bude extrémně exkluzivní zboží, vyrobené v přísně omezené sérii. Ta činila 300 kupátek, které následně doplnilo ještě 150 otevřených verzí Grand Sport a třicet modelů SuperSport. A tato planeta by rozhodně zvládla pojmout jich ještě víc, tempo prodeje ani po devíti letech příliš neklesá, vloni na jaře Bugatti oznámilo, že jich zbývá už jen čtyřicet a o necelý rok později je skoro vyprodáno.

Podle informací, které časopisu Car poskytl šéf automobilky Wolfgang Dürheimer, může továrna v Molsheimu vyrobit ještě osm exemplářů tohoto modelu. Je jisté, že tento stav dlouho nevydrží, ovšem kdy bude komplet vyprodáno, nelze s určitostí říci a jisté vlastně není ani to, co se stane, až výrobní linky osiří.

Model Veyron sice v budoucnu nahradí už ohlášený nástupce, jenž nejspíš ponese označení Chiron, ale v poslední době se spekuluje, že vývoj ještě není dokončen a protože by nepůsobilo dobře, kdyby výroba v továrně nejprestižnější značky koncernu Volkswagen stála, dost možná se mezi oba modely ještě vmáčkne limitovaná edice auta, které bude mít techniku Veyronu v pozměněné karoserii. Jiné hlasy však říkají, že Chiron je na cestě a debutovat by mohl už letos v září ve Frankfurtu, tak se nechme překvapit, jak to nakonec dopadne.

Témata
7. 1. 2015 09:21
První
Jedno se mu nedá upřít, byl první kdo nabídl tak ohromný výkon a rychlost pro každodenní použití, design je otázkou, mě třeba moc nesedí.
Rozhodně se jedná o ojedinělý počin, je ale povinností říct za jakou cenu, ohromný výkon, ale také osm litrů obsah a přeplňování čtyřmi turbodmychadly, jasně italská konkurence měla v té době jen šestset koní, jenže daleko menší obsah a většinou atmosferické plnění, že je drahý, no to se bavíme jen o prodejní ceně, ale když se započtou i náklady na vývoj je prý cena dvojnásobná, takže pro výrobce asi výhra.
Každopádně když se vysloví ,,Veyron,, každý ví o jaké auto se jedná a to mu už nikdo nevezme :-)
7. 1. 2015 03:24
Veyron navždy
Na Veyronu mě vždy nevíce bavily davy lidí, kteří prohlašovali, že Veyron je zbytečně drahý, těžký, pomalý a ošklivý a je spousta daleko lepších a rychlejších aut. Například američany vyzdvihovaný Hennessey Venom nebo různé Köenigseggy aj. malosériové speciály. Nikomu už nedochází, co vlastně pro automobilový průmysl Veyron znamená. Že někdo v roce 2005 přišel s sériovým automobilem, co má 1001 koní s plnou zárukou od výrobce, neshoří v první dopravní zácpě a netrestá řidiče nezvladetelnými jídzními projevy (zejména co se týče motoru). Namísto odhaleného karbonového monokoku řidiče hýčká všudypřítomná kůže a pohodlí, které by člověk hledal spíše u velkých sedanů. Chápu, že každý má jiný vkus, ale interiér i exteriér mi přijde vkusně decentní a úroveň zpracování detailů mi na první pohled připomíná kokpity Horácia Paganiho, jehož páčky, výdechy a další prvky jsou jasným autopornem v té nejkrásnější podobě. I přes ten všechen luxus Veyron dlouho držel rychlostní rekordy a vysmíval se tak tlučhubům, v jejichž garážích se nácházely různá "vytuněná" monstra.
Ano, Veyron rozhodně není příklad firemního úspěchu (podobně jako Phaeton), ale i tak si myslím, že si uznání zaslouží člověk, který za samém začátku druhého tisíciletí měl ty "koule" a odsouhlasil sériový tisícikoňový supersport v době, kdy italská konkurence prolamovala šestsetikoňovou bariéru.
Vive la France! :yes:
Avatar - romgator
6. 1. 2015 12:00
Škoda že pohřbily Galibier
toto by byl další důstojný a velmi exkluzivní nástupce Veyronu.
Avatar - twistedTSD
5. 1. 2015 20:36
Re: Tak
Nejlépe dobře ozbrojen.
5. 1. 2015 18:42
Tak
to bych se mel poponahlet honem do banky :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud