Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Buick Invicta: nový směr pro design Buicku

21. 4. 2008 • 11:42
12
2
Zobrazit náhledy (12)
Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick
Čína je pro Buick stále důležitějším odbytištěm. Proto si manažeři tradiční americké značky vybrali autosalon v Pekingu pro prezentaci studie Invicta.

Název Invicta, který znamená latinsky nepřemožitelný, se Buick rozhodl obnovit po 45 letech. Projekt je zatím ve fázi studie, která vznikla ve spolupráci firemních designérů v Michiganu a Šanghaji. Zapojení designérů ze dvou rozdílných kulturních prostředí vyústilo v inovativní přístup, kterého by jedno studio pracující izolovaně nikdy nedosáhlo. Představitelé značky prohlašují Invictu za milník v historii značky, který má posunout design Buicku kupředu.

Základem návrhu nové studie byl loňský koncept Riviera. Pod kapotou se ukrývá první přímovstřikový turbodmychadlem přeplňovaný motor Buicku. Má čtyři válce, výkon 186 kW a točivý moment s maximem 298 Nm.

Karoserie je robustní s vysokými boky a nízkou linií střechy. Kola jsou umístěna do rohů, což by kromě sportovnějšího vzhledu mělo přinést větší vnitřní prostor a lepší jízdní vlastnosti. Na první pohled zaujme nízko skloněné čelní sklo a úzký otvor v předním nárazníku. V detailech, jako je tvar světel nebo trojice větracích otvorů po stranách kapoty, lze rozeznat inspiraci historickými modely Buicku. Všechny kovové doplňky karoserie jsou vyrobeny z leštěného hliníku.

Interiér je prostorný, nízká boční okna doplňuje střecha prosklená v celé ploše. Použité materiály odpovídají prémiovému segmentu – obložení je v kombinaci dřeva a hliníku a čalounění je provedené v anilinové kůži, která svým povrchem připomíná samet. Atmosféru v interiéru doplňuje ledově modré osvícení světelnými diodami.

Sériová verze studie Invicta by se měla začít vyrábět v únoru 2009 jako Buick LaCrosse (v Číně zřejmě Buick Regal) modelového roku 2010. Automobil s kódovým označením GMX353 bude využívat novou platformu s pohonem předních kol Epsilon II. Roční produkce by měla být v rozmezí 65 až 75 tisíc kusů.

Související články

Témata
Avatar - prekladys
22. 4. 2008 13:29
turbo
přeplňování turbem buick montoval na svůj benzínový V6 od konce 70. let po celá 80. léta, nejdříve v karburační a později i vstřikové verzi (Riviera, Regal Grand National...)

[odkaz]
Avatar - Lonestarstate
22. 4. 2008 08:58
Nádhera
Jestli opravdu bude už za 10 měsíců vypadat Buick LaCrosse takhle, tak se jedná o nejlepší počin Buicku za minimálně posledních 10 let. Spíš 30 let. I interiér vypadá velmi sériově. Je tam totiž mnoho prvků ze sériových Enclave a CTS. Tento design by dokonce mohl posunout značku Buick zpátky mezi prémiové značky. :yes: :yes: :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud