Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac SRX: nová generace na autosalonech ještě letos

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 18. 8. 2008 • 22:53
3
7
Původní SRX končí, nový crossover ovšem dál ponese jeho jméno.

Ačkoliv se očekávalo, že nepříliš úspěšná modelová řada Cadillacu, SRX, vypadne s příchodem další dekády z modelového portfolia, opak je pravdou. Model vyráběný od roku 2004 se ovšem pokračovatele nedočká. Pokračuje pouze obchodí označení, které na sebe převzal model s dřívějším označením BRX.

Ještě během tohoto roku by se měla nová generace crossoveru SRX ukázat na mnoha autosalonech. Pravděpodobně jej tedy uvidíme v říjnu v Paříži, kde by také měly být doplněny informace o nové generaci. Nyní máme k dispozici pouze tři obrázky tohoto pětimístného crossoveru, všechny naleznete pod článkem, a předběžné rozměry (d x š x v) 4572 x 1702 x 1849 mm. Na první pohled je tak jasné, že se rozhodně nejedná o přímého nástupce původní modelové řady SRX, která se pyšní téměř pětimetrovou délkou. Z obrázků je patrná velká inspirace konceptem Provoq, který byl představen na lednovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas. Nový crossover SRX bude stát na podvozkové platformě Theta, kterou bude využívat také jeho koncernový kolega, Saab 9-4X. Stane se tak přímým konkurentem vozům jako je BMW X3, Audi Q5 či Infiniti EX.

Na světové trhy bude nové SRX uvedeno v polovině roku 2009 jako modelový rok 2010.

Témata
19. 8. 2008 09:57
Audi X5???
:-)
Avatar - jurajos
18. 8. 2008 13:27
Re: Marko se nezmýlil, to spíš autor je trošku mimo :-)
Tiez mi pride ze SRX-ko bola trochu vacsia dodavka. >:-[]
Nie vazne...design by Cadillac sa mi paci aj ked toto uz ma asi o dve-tri hrany a prelisy viac nez by bolo mi bolo mile. A z bocneho pohladu trochu tazke na cumak, ale inac ujde. :yes:
Avatar - twistedTSD
18. 8. 2008 10:14
SRX
no SRX (starej) se mi moc nelibi ale tenhle uz vypada o hodne lip... :yes:
Avatar - Pierro
18. 8. 2008 09:33
Frajer Luck
ač nejsou kadylacííí tak uplně moje krevní skupina, a crossovery už vůbec ne, vypadá opravdu moc zajímavě a světe div se, líbí se mi a moc... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku