Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Caparo investuje do vynálezu, který zabraňuje tankování nevhodného paliva

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 16. 8. 2008 • 19:05
2
6
Jednoduché a levné řešení, které vyvinul amatérský vynálezce Martin White, je prevencí před natankováním benzinu do vozu se vznětovým motorem. Novinka, jejíž produkce se ujala společnost Caparo, vstoupí na trh v polovině září.

Chyba s nepříjemnými následky

Neštěstí nechodí po horách, ale občas po čerpacích stanicích. Toto modifikované přísloví sedí na situaci, kdy motorista vlastní nepozorností natankuje do svého dieselového vozu místo nafty benzin. V lepším případě, kdy si svého nedopatření všimne hned, je třeba palivo z vozu vyčerpat na místě. Pokud to nejde, je nutné jej odtáhnout do servisu a proceduru provést tam.

V tom horším případě, když řidič s takto natankovaným vozem ujede kus cesty, pak je odtah nevyhnutelný. Auto čeká minimálně výměna palivového filtru a vyčerpání nádrže. Může se ale stát, že dojde k poškození vstřikovacího čerpadla, jehož výměnu už řidič ve svém rozpočtu rozhodně pocítí. Nedopatření s načerpáním špatného paliva se ročně stane jen ve Velké Británii přibližně čtyřem stovkám motoristů.

Auta s benzinovým motorem jsou proti načerpání špatného paliva chráněna lépe – naftová čerpací pistole má větší průměr, a tak do nádrže většinou nepasuje. O ochranu naftových aut se má starat Rightfuel od britské společnosti Caparo. Rightfuel namontují jeho budoucí majitelé místo klasického víčka nádrže. Systém dovede rozeznat dieselovou čerpací pistoli. Jedině té „dovolí“ dostat se do nádrže. Využívá přitom fakt, že průměr čerpací pistole na benzin a naftu je rozdílný.

Tvůrci Rightfuelu slibují, že jejich systém nebude korodovat, bude cenově dostupný a snadno instalovatelný. Na první testy si však musíme ještě několik týdnů počkat.

Témata
17. 8. 2008 22:57
Re: No vida
Tak se tu hned nerozvášňuj..To chce klid :-! ..A jsi zvyklý, nebo zvyklá ???? ;-\ ;-)
17. 8. 2008 22:08
Re: No vida
Zajímalo by mě, jak často střídáš auta s dieselovým a benzínovým motorem. Já jezdím tak 10% km se soukromým vozem (benzínový motor) a zbytek se služebním TDI. zrovna nedávno se mi stalo, když jsem po delší době jel tankovat a v autě se manželka dohadovala s tchýní že jsem zrovna nebyl 100= soustředěn a jak jsem zvyklá tankovat diesel tak jsem už držel v ruce pistoli s naftou když jsem si uvědomil že jedu jiným vozem. Nemyslím si, že to že někdo natankuje jiný palivo (alespoň pokud střídá auta s různými motory) je automaticky blb. Svoji roli může sehrát i stres a další faktory, kterým je v dnešní době spousta lidí vystavena. jiná otázka je, jak se člověk pod velkým stresem např z práce nebo kvůli rodinným problémům soustředí na řízení, ale to je na jinou diskuzi.
Avatar - T613
17. 8. 2008 18:52
Re: No vida
>:D :yes:
17. 8. 2008 15:35
Re: No vida
:-! >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Ronault.
17. 8. 2008 14:24
Re: No vida
Ještě že se můžeš projevovat na neto, co? >:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku