Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Carlos Ghosn odstupuje z vedení Nissanu

Michal Fokt Michal Fokt 23. 2. 2017 • 07:21
14

Carlos Ghosn dostal před lety automobilku Nissan z existenčních problémů, nyní je, zdá se, práce skončena.

Carlos Ghosn končí u Nissanu - a to už 1. dubna. Není to ovšem apríl. Když Nissan koncem 90. let víceméně bankrotoval, Renault jej de facto koupil, jakkoli se tomu oficiálně říká strategická aliance a do čela japonské značky posadil manažera Carlose Ghosna, jenž v poměrně krátké době dokázal dostat automobilku zpátky na nohy. Ostatně magazín Forbes před časem poznamenal, že je Ghosn v Japonsku zhruba stejně známý jako Godzilla. :) Není ani tajemstvím, že si za svou práci pro Nissan nechal dobře zaplatit.

Nyní už se Nissan patrně bez manažerských schopností libanonsko-brazilského manažera obejde, Carlos k 1. dubnu odstupuje a do vedení japonské značky se vrací Japonec Hiroto Saikawa. Automobilka oficiální důvody nezveřejnila, Ghosn pouze vyjádřil přesvědčení, že za roky svého působení sestavil takový tým, jenž dokáže Nissan vést.

V zákulisí se spekuluje o zdravotních problémech a přepracování, ostatně není divu, Ghosn je dříč i na japonské poměry. Po skončení ve funkci CEO Nissanu mu stále zůstává na bedrech vedení celé aliance Renault Nissan a funkce ředitele nedávno koupeného Mitsubishi. Ostatně ani Nissan úplně neopouští, zůstává členem dozorčí rady.

Související články

Témata
24. 2. 2017 02:56
Re: kéž by zničil áďu
Dr. Chocholoušku, opravdu by nebylo možné Ádovi naordinovat nějakou účinnou léčbu_ >:D
Avatar - pelikoš
23. 2. 2017 15:42
Re: kéž by zničil áďu
blijící smajlík
Teď zničí Mitsubishi
:no: zatím zničil vše, na co šáhnul :no: :no: :no: Tenhle ...(nic slušného mne nenapadá) dělá z pěkných a kvalitních vozů šmejdské kreatury :no: :no: :no:
23. 2. 2017 14:13
Re: Na jeho misto - chlapa co ma vizi...
Faktem je, že za aféru Mitsubishi už někdo z Renaultu musel být nepochybně velmi dobře odměněn :-)
23. 2. 2017 12:53
Re: hmmm
Kdysi jsem četl, že velkou nelibost vzbudilo jeho tažení proti některým japonským akcionářům Nissanu, kteří ze své pozice prosazovali ne příliš výhodné smlouvy se subdodavateli, které sami ovládali.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku