Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Češi a ojetiny: Kolik za auta utrácíme? A jaká je naše nejoblíbenější barva?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 2. 2018 • 14:17
7
Společnost Das WeltAuto věnující se prodeji ojetých vozů uveřejnila čísla za loňský rok. O českých zákaznících se dozvídáme celou řadu informací.

Čeští motoristé dlouhá léta milují vozy kombi a nejinak tomu bylo v roce loňském. Podíváme-li se na statistiky nejprodávanějších karosářských provedení společnosti Das WeltAuto, zjistíme, že kombi jednoznačně dominuje. Firma za loňský rok prodala 18 808 ojetých aut, z toho 6354 kombíků. Následují kategorie hatchback (5632 ks), liftback (2157 ks) a až za nimi SUV (1995 ks).

Zajímavý je i pohled na nejoblíbenější barvy. Čeští zákazníci jsou v tomto ohledu konzervativní, většina z nich sáhne po autě bílém (4002 vozů) nebo šedém (3310 vozů). Přes hranici tří tisíc kusů se dostala ještě modrá, o 500 méně prodaných aut bylo černých.

A jaké značky jsou v tuzemsku nejžádanější? Mezi ojetinami společnosti Das WeltAuto vévodí Škoda s 8702 prodanými vozy, následují Volkswagen, Audi a Seat. Všechny tyto automobilky si ve srovnání s loňským rokem polepšily v řádech několika procent. A cena? Průměrná hodnota ojetiny činila v loňském roce 370 380 Kč, průměrné stáří bylo 4,4 roku.

Samotná společnost si s počtem prodaných ojetin meziročně polepšila o 7,3 %. „Z loňských rekordních výsledků máme velkou radost, ale zároveň si velmi dobře uvědomuje, že nesmíme usnout na vavřínech,“ říká vedoucí divize Martin Březina. Společnost Das WeltAuto se chce v příštích měsících zaměřit především na rozšíření a modernizaci prodejní sítě, jež aktuálně čítá 51 prodejců.

Související články

Témata
15. 2. 2018 19:53
ojetiny
Raději ojetý vůz, v jakékoliv barvě, než nablejskanou vonavku, která ztratí hodnotu po půl roce používání skoro o polovinu..
9. 2. 2018 19:26
Re: Barva
Podle Das Herka, je modra treti nejprodavanejsi barva.

Herka = slovo z obecné češtiny, tedy nespisovné
"1. starý,sešlý, hubený kůň - v češtině již od středověku, později i pro stará zvířata; staré auto

V novoveku se jedna o ojety firemni vuz zakladni vybavy s velkym najezdem a sizenym servisem leasingovky, toceny do ruda sluzebnym jezdcem.
9. 2. 2018 19:22
Re: Barva
On mysli ojetiny. Tam beres to co je. Tedy firemny dusel v bile.
9. 2. 2018 15:12
Re: Barva
No asi tak. Navíc zkuste si dneska koupit třeba zelené auto. Nebo oranžové. Nebo žluté ... nebo vlastně jakékoliv kromě různých odstínů šedé (od bílé po černou).

Taktéž ... preference zákazníků podle prodaných ojetin? Předpokládám, že DasWelt Auto nevozí ojetiny na přání např. z Německa. Spíš prodává to, co vykoupí. A v bazaru se nakonec prodá každé auto.
9. 2. 2018 15:07
Re: Barva
Obávám se, že o ceně to není, u Škodárny je jediná barva bez příplatku, nevím jak se jmenuje, ale je to hnusná tmavě modrá a přesto v této barvě jezdí úplné minimum aut.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku