Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

České policejní Ferrari 458 Italia se znova ukázalo v akci. Prohánělo nejen motorkáře

Ondřej Šámal
Diskuze (6)

Flotila služebních aut Policie ČR vedle hybridního supersportu BMW i8 zahrnuje také zabavené Ferari 458 Italia. S ním strážci zákona uplynulý víkend kontrolovali motorkáře na oblíbené klikatici na Červenohorské sedlo.

V létě tomu budou dva roky, co do flotily policejních aut zamířilo Ferrari 458 Italia. Nejednalo se ovšem o nový vůz, za který by tuzemští daňoví poplatníci Policii ČR určitě nepochválili. Italský supersport byl totiž zajištěn jako majetek pocházející z trestné činnosti. Jediné investice tak představovaly peníze za úpravy pro policejní potřeby. Ty přišly na 340.000 Kč včetně DPH, přičemž zahrnovaly polep, kamerový systém, radiostanici, výstražná světla a pistolový měřič rychlosti. Kvůli delší odstávce bylo nutné investovat také do zprovoznění vozidla (130.000 Kč) a servisu, který v roce 2022 stál 25 tisíc.

České policejní složky, konkrétně Speciální oddělení dohledu Čechy, Ferrari 458 Italia používá především jako showcar a při výjimečných příležitostech. Jihoevropský klenot s atmosférickým osmiválcem se ovšem zapojuje i do klasické služby. Naposledy se uplynulý víkend ukázal na Červenohorském sedle při kontrole motorkářů.

Podle policie bylo o víkendu zkontrolováno přes 400 vozidel. Každý čtvrtý řidič pak odjížděl s pokutovým bločkem v kapse. Celkem 92 řidičů zaplatilo na místě pokuty ve výši 95.400 korun. V dalších deseti případech byly přestupky tak závažné, že musely být oznámeny příslušnému správnímu orgánu. Pokud se závažnějších přestupků dopustili cizinci, policisté jim uložili kauce v celkové výši 45 tisíc korun.

Video se připravuje ...

Větší části zjištěných přestupků se dopustili řidiči motocyklů, a to v 72 případech. Nejčastějším prohřeškem byl špatný technický stav a rychlost. Z pohledu překročení rychlosti ovšem tentokrát nebyl největším hříšníkem řidič jednostopého vozidla, nýbrž majitel nespecifikované cupry.

V úseku, kde je povolena maximální rychlost 90 km/h, jel 152 km/h. Jakmile si všiml, že byl policisty naměřen, snažil se ujet nejbližší lesní cestou. To mu však nebylo platné. Policisté muži zadrželi jeho řidičský průkaz a jeho přestupek oznámili správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta až 25.000 Kč a zákaz řízení na 6 až 18 měsíců.

Ondřej Šámal
Diskuze (6)

Doporučujeme

14. 7. 2024 15:09
Video špatně
Se vám to video nějak po..alo! Furt tam na mne skáče reklama!!!
17. 6. 2024 14:46
Šaškárna...
Zbytečná šaškárna za nemalé peníze daňových poplatníků. Kdyby za promrhané peníze nakoupii reflexní vesty a šli si stoupnout někam k přechodu, bude to milionkrát větší přínos bezpečnosti...

Kde se dá podobná "akce" napadnout a reklamovat?
14. 6. 2024 14:00
zmetku
Tobe taky staci tlacitkovej telefon nevim proc matkas po displeji
Avatar - Stejsn
14. 6. 2024 12:54
Tak na to,
aby stáli na odpočívadle Červenohorského sedla s radarem a alkotestem jim stačilo i kolo.
Avatar - Mokrous
14. 6. 2024 12:06
Re: Takže tu Cupru ....
:D :D :D