Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chery Faira: nová modelová řada čínské automobilky

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 4. 2008 • 05:45
14
3
Zobrazit náhledy (14)
Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery
Chery Automobile Co. Ltd. je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících čínských automobilek a na letošním autosalonu v Pekingu se chystá představit novou modelovou řadu.

Čínská společnost Chery se zabývá výrobou automobilů teprve od roku 1999, kdy její brány opustil první sériový osobní automobil, přesto byl již v loňském roce vyroben miliontý automobil této značky. Chery má v plánu od roku 2010 vyrábět milion vozů každý rok.

K těmto výrobním číslům má automobilce pomoci i nová modelová řada sjednocená pod jménem Faira, která bude zahrnovat pět karosářských provedení, k jejichž odhalení má dojít na autosalonu v Pekingu koncem tohoto týdne.

Základním provedením se stane model Faira, třídveřový dvoumístný hatchback. Následuje model Faira JJ, který představuje pětidveřový crossover s nárazníky a lemy blatníků z černého plastu. Dalším zástupcem řady je Faira HH, čtyřdveřový sedan, za nímž následuje pětidveřový hatchback. Všechny čtyři verze mají být poháněny zážehovým čtyřválcem o objemu 1,3 l s výkonem 44 kW (60 k).

Pátým zástupcem modelové řady Faira se má stát třídveřová verze YY, která má díky výkonnější pohonné jednotce a designu s nepřehlédnutelnými průduchy na kapotě působit jako sportovní provedení. K pohonu tohoto vozu má sloužit zážehový čtyřválec o objemu 1,5 l s výkonem 59 kW (80 k).

Související články

Témata
14. 4. 2008 17:35
a
Nějak nepoznávám čeho je tohle kopie... Že by vlastní iniciativa čínského lidu?
Avatar - Blue Sun
14. 4. 2008 16:56
Re: Sluší
První, co mě napadlo při pohledu na fotky je "Hračky". Aspoň to na silnicích vždy bezpečně poznáme.
14. 4. 2008 12:14
Sluší
Combi a sedan je hodně drsný :-O >:-[] Je to vůbec v měřítku 1:1 nebo to bude prodávat Maisto?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud