Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Bolt se zřejmě bude jmenovat jinak, název má totiž Yamaha

Jan Mička Jan Mička 1. 6. 2015 • 19:20
9
7
Zobrazit náhledy (9)
Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet
Sériový Chevrolet Bolt se ukáže na lednovém autosalonu v Detroitu, patrně se ale bude jmenovat jinak. Ovšem ne z důvodu podobnosti s Voltem.

Zprávu o možném přejmenování elektromobilu Chevrolet Bolt jsme zveřejnili v únoru letošního roku, tehdy jsme si však mysleli, že jde čistě o marketingový tah automobilky. Jak známo, v nabídce Chevroletu existuje také model Volt a obě jména by se mohla zákazníkům plést. Jenže jádro pudla nakonec bude někde jinde…

Podle nejnovějších informací se totiž malý Chevrolet ani Bolt jmenovat nemůže, protože si tento název v roce 2012 registrovala Yamaha. Nyní se tedy naskýtají dvě možnosti: buď japonská korporace využije právo a název si nechá pro vlastní účely, nebo od patentu ustoupí a bude jej moci využít Chevrolet. Všechno ale nasvědčuje tomu, že si bude muset automobilka vymyslet jiné označení, které by navíc nemuselo být tak podobné dříve představenému Voltu.

Jak jsme uvedli již dříve, měl by pětidveřový elektromobil s dojezdem okolo 320 kilometrů na jedno nabití stát zhruba 30.000 dolarů, po přepočtu podle aktuálního kurzu ČNB tedy necelých 750.000 Kč. Vůz bude vyrábět továrna Orion Assembly v Michiganu a první zákazníci se svezou někdy v roce 2017. Vzhledem k postavení Chevroletu na evropském trhu však se zdejším prodejem nepočítejme.

Témata
Avatar - wakantanka
2. 6. 2015 11:28
Re: Jsem slyšel...
Olt je rieka v Rumunsku, takže možno už to má zaregistrovaná trebárs Dacia >:D
Avatar - Stejsn
2. 6. 2015 10:58
Chevrolet Volt
Yamaha Bolt
Mitshubishi Colt
Cit - Olt
... :-)
Avatar - MadPete
1. 6. 2015 21:10
Zkusil bych Gingo
Fiatu to zatrhli kvůli Twingu, Chevymu třeba dovolí. Jestli to teda nebude vadit Tarantinovi a jeho Djangovi.
Avatar - boost.
1. 6. 2015 17:06
Re: Jsem slyšel...
"Rastaman" >:D

... A za "Olt" přidat "cit."
1. 6. 2015 16:48
TradeMark
Jenom pro upřesnění bych snad dodal, že název Bolt pravděpodobně nebude patentován, ale spíše zaregistrován jako ochranná známka ....