Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chrysler 700C: American Room

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 12. 1. 2012 • 17:41
4
13
Chrysler ukazuje v detroitské Cobo Hall možnou budoucnost svých velkých vanů. Jmenuje se 700C.

Jedná se zatím pouze o studii, která zaujme poměrně originálním designem. Přední část je směsí moderny a retra a znamená tak trochu návrat ke cab-forward designu z počátku 90. let minulého století. Boky Američanům připomínají u nich prodávaný Nissan Quest.

Našinec by zde ovšem mohl najít vzdálenou podobnost se Škodou Roomster, podívejte se na opačný sklon B-sloupků. Pochopitelně, Chrysler patří mezi velké vany, takže je zde značný rozdíl ve velikosti.

Chrysler 700C má, jak se na správné MPV těchto rozměrů sluší a patří, zadní pár dveří posuvný. Poměrně neotřelý je tvar velkého bočního okna, chromované kliky pak vypadají jako z jednoho kusu kovu. Auto opticky zjemňují vlnovité prolisy na bocích. Zadní sloupek je poměrně mohutný, stejně jako spoiler na víku zavazadlového prostoru. Designéři si vyhráli i s tvarem koncových světel, která se rozšiřují směrem do blatníků. Kontrast ke všemu výše popsanému tvoří poměrně hranatá vnější zpětná zrcátka.

700C tedy v žádném případě nepřipomíná praktickou hranatou krabici, i tak se ale dovnitř vejde sedm lidí ve třech řadách sedadel. Zda je 700C předobrazem nové generace dvojčat Chrysler Town & Country/Dodge Grand Caravan, se zřejmě hned tak nedozvíme. Aktuální řada se vyrábí necelé čtyři roky. Nabízí se i v Evropě pod jménem Voyager, donedávna s logem mateřského Chrysleru, nyní pod značkou Lancia.

Témata
Avatar - Bubáq
15. 1. 2012 10:09
Re: Ale ano!
Sláva, nejsem v tom sám! Je to vyslověně krásné auto, ba překrásné. Pokud by to byla Lancia, pak bych neváhal s objednávkou... Od prvního okamžiku tento design opravdu obdivuji, je to socha nejvyšších estetických kvalit!
Avatar - Barrichello
13. 1. 2012 08:42
Re: No tak doufám
>:D >:D >:D
12. 1. 2012 20:31
Ale ano!
K těmto "room" typům vozů, s možností 7 sedadel, se tento design vyloženě hodí... a navíc, zde totálně sekne! Mně se líbí tento možný "RoomChrys" (snad jen trochu upravit ten výraz masky - onen široký pás mi jaksi nesedí)... a ono těch fotografií je možné nalézti mnohem více na netu... a dokonce jistých detailů... jen škoda, zatím zásadní možné specifikace se Chrysler rozhodl tajit...

Jisté detaily zde: [odkaz]

:yes:
Avatar - Andromeda
12. 1. 2012 17:49
Re: No tak doufám
Ježíši, kde že pan Čapek čerpal námět na povídku s dort pečícími zvířaty ??? Třeba nemám to správné oko, vkus...dobrá, studie, ale i tak :no:
12. 1. 2012 17:37
Re: 700C
.... je zoufalá a když už se na tom shodnu i s Barikem, musí to být opravdu vážné..... 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku