Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čína chce v ulicích víc elektrických a hybridních vozidel

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 20. 3. 2015 • 14:46
1
Největší problém patrně bude s rozšířením elektromobilů. Tyto vozy jsou v Číně výrazně dražší než spalovací protějšky a chybí dostatek dobíjecích míst.

Čínské úřady plánují zvýšit ve veřejné dopravě počet vozidel s elektrickými, hybridními a dalšími alternativními pohonnými systémy. Tamní ministerstvo dopravy oznámilo, že do roku 2020 hodlá dostat na silnice dalších 200.000 autobusů a 100.000 taxíků s alternativním pohonem.

Prodej vozidel s alternativním pohonem pro soukromou potřebu v poslední době prudce roste, protože čínské úřady v rámci boje proti znečišťování životního prostředí poskytují daňové úlevy a další pobídky na nákup elektromobilů a hybridních automobilů. Podle údajů Čínského sdružení výrobců automobilů (CAAM) se v prvních dvou měsících letošního roku prodalo 5996 elektromobilů. To představuje více než čtyřnásobek ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Prodej hybridních automobilů se více než zdvojnásobil na 6444 vozů.

Podíl elektromobilů na čínském automobilovém trhu nicméně zůstává velmi nízký. Elektromobily jsou výrazně dražší než srovnatelné vozy s benzinovým pohonem, jejich uživatelé se navíc potýkají s nedostatkem dobíjecích stanic a další infrastruktury, píše agentura AP.

Související články

Témata
Avatar - Bully_
20. 3. 2015 12:47
Elektroalternativa? Spis doba kamenna.
Taky jsem se vcera dival na ten spot v TV zpravach, na jehoz zaklade tenhle mikroclanek vznikl. Nejzajimavejsi bylo, jak kvuli zalostne dostupnosti dobijecich stanic nebo i parkovacich mist se zasuvkou za sebou majitele elektromobilu tahaji privesne voziky s elektrocentralou na fosilni paliva >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku