Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čína chce zasáhnout proti bezhlavému rozvoji elektromobilu. Proč?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 6. 2018 • 19:16
20
Čína podnikne kroky k omezení "bezhlavého" rozvoje svého rychle se rozrůstajícího sektoru vozů na ekologický pohon. Uvedla to mluvčí Národní rozvojové a reformní komise (NDRC).

Vláda tento sektor masivně podporuje, ale odborníci varují před negativním dopadem nadměrných kapacit. Podle březnových údajů tam 102 firem vyrábělo 355 různých typů těchto vozů, napsala agentura Reuters.

Jak oznámila mluvčí NDRC, Peking hodlá do odvětví vnést pořádek tak, že upraví parametry pro vstup do průmyslu, posílí odpovědnost podniků a zlepší vládní dohled.

Důraznou podporou sektoru se vláda snaží nejen snížit emise zplodin z tradičních spalovacích motorů, ale také podpořit postavení země ve sféře špičkových technologií.

Podle údajů ministerstva průmyslu čínské automobilky prodaly za letošních prvních pět měsíců 328.000 takzvaných nových energetických vozů, tedy převážně elektrických aut a elektrických hybridů, což znamená meziroční zvýšení o 141,6 procenta. V závěru loňského roku jezdilo v zemi 1,8 milionu těchto automobilů, což je více než polovina ze světového počtu.

Velkorysé subvence místních vlád zaměřené na výrobu regionálních průmyslových hráčů podle odborníků přispěly k nadměrné kapacitě a nízké efektivitě výroby. Vláda se také obává, že rychlost, s jakou se objevují rozdílné konstrukce vozidel, se pro výrobce stane brzdou ve snaze o upevňování pozic na zahraničních trzích.

S cílem racionalizovat sektor a potlačit iracionální investice už ministerstvo průmyslu zrušilo daňové úlevy pro téměř 2000 projektů elektromobilů, uvedla agentura Reuters.

Témata
17. 6. 2018 19:09
No,
takže s dotacema neefektivní a bez nich neprodejný >:D
17. 6. 2018 18:22
Re: Aháááááááááááá
Ok...prvá veta tvojho príspevku je kravina- alebo aspoň nesúvisí s textom ktorý komentujes. S ohľadom na to že Čína je centrálne riadená a prelieva financie v ďaleko väčšom meradle akonje eú rozpočet...a teda dotuje čo chce bez ohľadu na trh a sociálnu spravodlivosť. Takže kravina je aj druhá veta.
K veci...cinania majú všetko na výrobu EV....a tak ako.v mobiloch aj tu budú pravdepodobne svetovou jednotkou. Toto rozhodnutie jasne demonštruje čo chcú.
Avatar - Hammunasakra
17. 6. 2018 17:09
Re: Aháááááááááááá
Hele = ty to fakt nechápeš = viď ? :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 6. 2018 17:03
Re: Aháááááááááááá
Jo [odkaz] [odkaz] věřim že tobě ne >:D

A netrefil si ani vlákno = vysokej kredite ;-)

Game begins :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 6. 2018 16:28
Re: Aháááááááááááá
Buď rád že nejsi v komunistický kapitalistický Číně [odkaz]