Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská automobilka Geely údajně předloží nabídku na Volvo

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 12. 5. 2009 • 22:22
22
Spekulace kolem zájemců o švédské automobilky Volvo a Saab neberou konce a zřejmě jen tak neskončí. Podle zdrojů z automobilky Geely má tato čínská automobilka předložit nabídku na nákup Volva.

Soukromá čínská automobilka Geely Automobile má údajně koncernu Ford předložit nabídku na koupi švédské automobilky Volvo. Čínskému tisku tuto informaci sdělily nejmenované zdroje z čínské automobilky. Automobilka by měla nákup realizovat v rámci konsorcia firem a již v dubnu měla jmenovat auditory, kteří provedou finanční kontrolu švédské automobilky. Čínská automobilka přitom na začátku tohoto měsíce znovu popřela, že by měla o některou z dvojice prodávaných švédských automobilek zájem.

Čínští analytici se však již nyní shodují na tom, že pokud se informace zakládají na pravdě a Geely nakonec švédskou automobilku získá, bude Volvo minimálně zpočátku řízeno samostatně. Důvodem je zejména možný pokles hodnoty v případě začlenění Volva do portfolia značek automobilky Geely a také rozdíly v přístupu k firemnímu řízení.

Není bez zajímavosti, že Geely v dubnu získala bývalého druhého největšího nezávislého výrobce převodovek na světě, australskou společnost Drivetrain Systems International (DSI), která se od března nacházela v konkurzní správě. Jde o první akvizici čínské automobilky v zahraničí. Australský výrobce DSI má za sebou osmdesátiletou historii a mezi jeho největší odběratele patřily americké automobilky General Motors a Ford. Výrobní kapacity australské společnosti činí 180 tisíc převodovek ročně.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2009 14:19
Re: No jestli to bude pravda....
Nikoliv UTOPIE, v reálu se tomu říká(lo) KOMUNISMUS :-) , tedy ;-\
Avatar - Falco
13. 5. 2009 23:38
Re: No jestli to bude pravda....
Nižší náklady a vyšší životní úroveň? To je myslím trochu utopie, ne?
Avatar - Hammunasakra
13. 5. 2009 20:45
Re: Milý ozawasan(e)!
Ono to z HISTORIckÉho pohledu NEní tak dávno, co si asi TOTÉŽ říkali ti "barbaři" o nás :-)
13. 5. 2009 11:10
Re: Milý ozawasan(e)!
europsky investicny kovboj? To je v casoch tejto "krizy" velmi vzacny zivocich. Aspon v rozmeroch automobilky...

Naproti tomu Cina, to je dnes jedna obrovska pokladna s miliardami a miliardami dolarov. A vdaka obrovskemu obchodnemu prebytku ich devizove zasoby rastu tempom, ktore vzbudzuje obavy aj u takzvanych "velmoci". Navyse, ani ten dolar uz nie je co byval, takze sa snazia pretavit ho radsej do niecoho hmotneho (skor nez 10$ bankovka bude mat hodnotu papiera na ktorom je vytlacena).

Jo, cinsky drak sa prebudza. Lenze dnes nechrli ohen, ale dolare a eura v nebyvalom objeme. Keby to vlastnici akcii dovolili, cina by polahky kupila aj cely VW s Porsche. K 3/2009 udajne maju ~2000 miliard (!) US$ valutove rezervy (viac nez cela EU, Japonsko a Rusko dokopy).
Avatar - Dinar
13. 5. 2009 08:51
Re: XC MEMENTO
Jen, Číňany bych neviděl tak tragicky, z těch "klepajících barbarů" bych je přirovnal k Atilovi, trpí totiž jistým obdivem k našemu stylu života, a "nechají se ukecat" k tomu, aby nás nevyplenili, tj. neničili naše životní hodnoty, styl a vůbec. Ti novodobí Vandalové, kteří rozvalí náš Řím, tj. ničí (infiltrací) a zničí Evropu a celkově "svět bílého muže" jsou muslimové, hlavně arabští, ty by neukecal ani Lev Papež, za dvě stě let se budou naši potomci budit za řevu trubek z minaretů, brodit bordelem špinavých ulic a budou rádi pokud vůbec budou mít prostředky na to, aby si koupili elektromobil made in PRC. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud