Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën C4 Cactus se nástupce nedočká, nahradí ho zcela jiné auto

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 6. 2019 • 12:56
47
30
Zobrazit náhledy (47)
citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo citroen testy video nizsistredni redakcnivideo

Již od svého představení působil Citroën C4 Cactus jako zjevení. Stylový crossover s extravagantním vzezřením však zůstane unikátem jediné generace.

V rozhovoru pro britský motoristický magazín Top Gear to uvedl Xavier Peugeot, produktový šéf značky, podle jehož slov se Cactus druhé generace nedočká. Automobilka už prý sice pracuje na jeho nástupci, ten však přijde o označení Cactus a podle Peugeota by mělo jít o zcela jiný automobil.

Jméno Cactus by se sice ještě mohlo vrátit, nejspíš někdy v budoucnosti, nová generace modelu C4 by se však měla odklonit od nevšedního vzezření svého předka. Jak ovšem mnozí dodávají, od faceliftu už Cactus stejně nebýval tím samým autem, jaké vzbudilo po představení tolik rozruchu.

Do paměti většiny z nás se totiž Cactus vryl hlavně svými vzduchovými polštářky na dveřích, automobilkou označovanými jako „AirBumps,“ které ho měly chránit před poškozením na parkovištích. Po faceliftu však AirBumps zmizely a celý design se stal poněkud usedlejším. Ostatně možná i proto pak automobilka jednoduše zařízla tradiční C4 hatchback a v nabídce nechala už jen Cactus.

Pokud se ale bojíte, že nástupce Cactsu bude jen obyčejným, nudným a přehlédnutelným vozem, nemusíte. Peugeot totiž v rozhovoru naznačil, že půjde o nevšední vůz, který by měl navázat na inovativnost značky Citroën . „Učinili jsme některá rozhodnutí, která navazují na to, co Citroen znamená,“ uvedl Peugeot v rozhovoru.

video

„V naší zákaznické základně očekávám rozdílné reakce. Možná si myslíte, že jsem šílený, ale já nečekám, že všichni lidé budou to auto milovat. Raději bych větší procento lidí, kteří si nebudou jisti. Citroën se nikdy nevydával bezpečnou cestou, musíte vyvolat určité množství rozdílných názorů, abyste dělali věci jinak, abyste vytvořili něco, (u čeho si lidé řeknou) Co to zase vytvořili? Právě tomu vděčí Citroën za úspěch.“

A kdy se nové generace Citroënu C4 dočkáme? O tom se Peugeot zatím nezmínil. Faceliftovaný C4 Cactus se však představil zhruba před dvěma lety a tak je pravděpodobné, že nová C4 se představí až někdy v roce 2021. Na evropském trhu se ale tou dobou bude muset poprat s konkurenty, jejichž nové či faceliftované generace mají dorazit v následujících měsících či letech. Zmínit můžeme třeba novou generaci Volkswagenu Golf, novou Škodu Octavi , nový Seat Leon a možná se tou dobou dočkáme i faceliftovaného Renaultu Megane. Nová C4 to zkrátka neubude mít snadné.

Související články

Témata
28. 6. 2019 20:27
geniální filozofie Cactusu
Málokdo, včetně citroenáků, ví, že Cactus byl konstruován s důrazem na jednoduchost konstrukce, robustnost, funkčnost a snadnou opravitelnost. takových aut ubývá, že je těžko najít podobné (Dacia). Tohle lehké auto je mimořádně provozně efektivní, navíc je prostorné a slouží perfektně k tomu, k čemu bylo vytvořeno. Důkazem jsou ceny ojetých Cactusů, které ne a ne klesnout. Obávám se, že takové vozy nejsou v hledáčku manažerů, kteří něco, co dobře dlouho a spolehlivě slouží, považují za obchodně neefektivní. Nechci sýčkovat, ale Cactus je podle mne jedním z moc potřebných druhů aut, které jsou v nemilosti šéfů jejich výrobců.
Avatar - xxc
26. 6. 2019 12:51
Re: a je tu
Súhlasím, aj mne sa páči, ale je relatívne nová na starej platforme. Aj keď cmp začína až teraz.
26. 6. 2019 10:13
Re: a je tu
tak priznajme im, že nová C3 sa im vydarila, dobre sa predáva a všade ich vidím v štýlových verziách. Nemusí sa páčiť každému, ale vzhľadom na triedu je extravagantná a zároveň milá, zvládnutá.
26. 6. 2019 10:01
Re: Scala
No nic proti, ale cactus byl mnohem vetsi lowend nez scala :-D Po modernizaci to aspon trochu ucesali.... A to pisu jako vlastnik citroena :-D
Avatar - xxc
26. 6. 2019 10:00
Re: a je tu
Nevyrovná nič, ale na Picasse sa dá v pohode cestovať a je to relativne komfortné auto. Je lacnejšie. Pokiaľ človek nie je úchyl na komfort, vie s tým fungovať.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud