Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën představil nové brýle proti nevolnosti na cestách

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 5. 2019 • 10:16
7
2
Zobrazit náhledy (7)
SEETROËN S19 Limited Edition SEETROËN S19 Limited Edition

Automobilky samozřejmě mají větší záběr než jen klasickou výrobu vozidel. Věnují se například i různému příslušenství.

A právě jedno zajímavé představuje Citroën. Francouzský výrobce ukazuje brýle proti nevolnosti na cestách - jmenují se Seetroën S19.

Jde přitom už o druhou generaci, která navazuje na první model představený v červenci loňského roku. Mimochodem, Citroën tvrdí, že během několika měsíců prodal 15 tisíc kusů.

Povzbuzen tímto úspěchem přichází Citroën na trh s novým modelem těchto brýlí, které jsou dílem spolupráce start-up společnosti Boarding Ring s designovým studiem 5.5.

Brýle mají transparentní obroučky vyplněné modrou tekutinou, která podle automobilky vytváří linii horizontu, a řeší tak konflikt smyslového vnímání.

Kinetóza přitom postihuje malé i velké cestovatele jak v autě, tak třeba na lodi, v autobuse a podobně.

Oba modely Seetroën mohou podle výrobce nosit dospělí i děti od 10 let (po dokončení růstu vnitřního ucha). Brýle neobsahují čočky, takže je mohou používat všichni členové rodiny a cestující. Když se objeví počáteční příznaky nevolnosti, stačí nasadit si brýle na 10 až 12 minut.

Seetroën S19 je limitovaná série 1.919 kusů vyrobená u příležitosti letošního 100 výročí značky Citroën.

Předběžné objednávky limitované série brýlí se přijímají od 15. května s dodáním na začátku července. Oba dva modely brýlí Seetroën jsou k dispozici za 99 eur (asi 2.550 Kč) na webu butikulifestyle.citroen.com v následujících zemích: Francie, Portugalsko, Benelux, Španělsko, Itálie,Rakousko, Německo, Nizozemsko, Velká Británie, Irsko a Polsko. V České republice je možné brýle objednat přes dealerskou síť.

Související články

Témata
4. 2. 2021 10:27
brýle
Jako zatím si to tedy moc představit nedokážu, ale bude to nejspíše tím, že jsem takový trochu starousedlík nebo jak by někteří mladí dnes řekli "oldschool" :-) Mám rád svoje dioptrické brýle na řízení automobilu, které jsem si koupil v obchodě https://www.hotovebryle.cz/ a určitě bych je nevyměnil za jakoukoliv technologickou vymoženost, která by mne odváděla od pozornosti k vozovce.
21. 5. 2019 17:37
skla z boku?
Je zvláštní, jak v nákresech boční sklo téměř navazuje na to přední a v reálu je odsazené více dozadu díky zavíracímu systému a tudíž asi mimo zorný úhel, nebo ne??? Proč rovnou nejsou ta skla do oblouku? Takhle mi přijde, že platíte i za něco, co vlasně nevidíte...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku