Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co se stane, když zvětšíte rozchod auta na 7 metrů? A obujete obří gumy?

Martin Tolar Martin Tolar 8. 4. 2019 • 20:56

Víte, co se stane, když zvětšíte rozchod auta na sedm metrů? Přesně tohle.

Vypadá to, že je na světě nový rekord, protože tahle stavba je určitě Chevrolet Silverado s největším rozchodem kol vůbec.

Ano, někdo se svářečkou, starším Chevroletem Silverado a pořádnou porcí smyslu pro humor se rozhodl postavit vážně bizarní vozidlo. To má nyní šířku 7 metrů, ovšem jen díky kolům na zadní nápravě.

Podivnou kreaci představil YouTube kanál WhistlinDiesel, který má videa plná starších pick-upů na venkovských farmách. Tentokrát je hrdinou Silverado, které se dočkalo nové dvojmontáže na zadní nápravě. Toto řešení se používá pro vyšší nosnost a také zlepší trakci užitkových aut.

Ovšem tady si s přidáním druhého kola nevystačili. Místo toho je k zadní nápravě přiděláno něco, co vypadá jako pneumatiky z traktoru. Ani jedna se nemá šanci vejít do zadního podběhu, i tak jsou ale na každé straně dvě. 

Poněkud překvapivě pcikupu zůstala schopnost se pohybovat. Motor Duramax diesel nějaký pár gum navíc nerozhází a auto je schopné jízdy i nadále. V blátivém terénu možná ještě lépe, než dřív.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud