Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Continental svolává v USA kvůli airbagům pět milionů aut

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 5. 2. 2016 • 22:43
3
Společnost Continental Automotive Systems svolává ve Spojených státech pět milionů automobilů k výměně potenciálně vadných řídicích jednotek airbagů. Opatření se týká modelů automobilek Honda a Fiat Chrysler i dalších vozů.

Podle agentury Reuters to vyplývá z dokumentů, které dnes byly zveřejněny.

Společnost Continental Automotive Systems, která je divizí německého dodavatele automobilových součástek Continental, sdělila americkému Národnímu úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA), že elektronické systémy airbagů může poškodit koroze. Airbagy se pak v případě nehody nemusejí aktivovat.

Firma se podle dokumentů spojí s výrobci automobilů, kteří zajistí bezplatnou výměnu řídicích jednotek. Se svoláváním již začaly automobilky Honda, Fiat Chrysler a Mercedes, uvedla agentura AP.

Zpráva přichází v době, kdy v USA pokračuje rozsáhlé svolávání automobilů kvůli potenciálně vadným airbagům japonské společnosti Takata. Úřad NHTSA minulý měsíc rozhodl, že do servisů musí zamířit dalších pět milionů aut s těmito airbagy. Celkový počet vozů svolávaných v USA kvůli airbagům firmy Takata se tak zvýšil na zhruba 24 milionů.

Nafukovací systém airbagů společnosti Takata může explodovat a vymrštit do vozu části kovu. V souvislosti s tímto problémem již bylo hlášeno deset úmrtí. Koncem listopadu američtí regulátoři firmě vyměřili pokutu 70 milionů dolarů (1,7 miliardy Kč) za pochybení, kterých se dopustila v souvislosti se svoláváním airbagů k opravě.

Společnost Takata v rámci dohody s regulátory přiznala, že o problémech s nafukovači airbagů věděla, ale nedokázala včas zajistit jejich svolání. Takata v USA nadále čelí stovkám žalob a trestnímu vyšetřování ze strany ministerstva spravedlnosti.

Témata
5. 2. 2016 18:34
Re: Airbag.....vadná řídící jednotka
V originale jsem cetl, ze jim zkorodoval napajeci Si prvek, coz nasledne zpusobilo preruseni napajeni. Continental nesvola nic, pouze autovyrobci kteri to od nich koupili, to zas bude po premiich, a to je teprve zacatek unora, eh?
5. 2. 2016 17:25
Airbag.....vadná řídící jednotka
Už vidím to svolávačku na vadnou řídící jednotku autonomního řízení................většina majitellů se na svolávací akci nedostavila, protože už měla po smrti.... ;-\ ;-\ ;-\
5. 2. 2016 16:47
Ďalšia rana v USA pre nemeckú precíznu techniku
Tak, prečo je článok hlavne o Takate?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud