Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čtvrtletní zisk Hyundai klesl o 44 procent

ČTK ČTK 24. 4. 2020 • 14:09
58
3
Zobrazit náhledy (58)
Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích

Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor v letošním prvním čtvrtletí meziročně klesl o 44 procent na 463 miliard wonů (9,6 miliardy Kč).

Oznámila to firma, která se podobně jako konkurenti potýká s dopady koronavirové krize na poptávku i výrobu. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice.

Automobilka z hlediska čistého zisku zažila nejhorší první čtvrtletí za desetiletí. Čistý zisk navíc výrazně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 607 miliard wonů.

Provozní zisk se v prvním čtvrtletí nicméně zvýšil o pět procent na 864 miliard wonů a tržby vzrostly o šest procent. Automobilka předpokládá, že pandemie způsobená koronavirem bude mít na její hospodářské výsledky negativní dopad také ve druhém čtvrtletí.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou firmou Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Nošovický závod v polovině dubna po třítýdenní odstávce vyvolané koronavirem jako první velký podnik v Česku obnovil výrobu. Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje 1500 aut denně, loni vyrobila 309.500 vozů.

Související články

Témata
24. 4. 2020 13:18
Re: zavřít
Tebe musel nejaky korejsky manazer asi poriadne popretahovat frajerku/manzelku a to niekolkokrat, ked pravidelne citam tie tvoje hejty na Hyundai...
24. 4. 2020 10:41
Re: zavřít
jo tak, už tomu rozumím ty jsi prostě jenom ocas
Avatar - bystron
24. 4. 2020 09:59
zavřít
Areál zavřít, rekultivovat a pěstovat zpátky zelí!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku