Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilka Hyundai v Nošovicích nyní vyrábí na jednu směnu

ČTK ČTK 20. 4. 2020 • 23:05
57
2
Zobrazit náhledy (57)
Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích

Firma po obnovení výroby reaguje na aktuální vývoj situace, jak minulý týden avizovala.

"Vyrábíme v období, kdy je nezbytné každý týden velmi pružně reagovat na vývoj situace na trhu a další okolnosti vyplývající z pandemie covid-19. Tento týden tak bude výroba probíhat v jednosměnném provozu a plán pro další období se bude řídit vždy aktuálním stavem. Při rozjezdu jsme s tímto postupem počítali," řekl Barvík.

Nošovická továrna jako většina automobilek v Evropě kvůli pandemii nového typu koronaviru v březnu přerušila výrobu. Po třítýdenní odstávce provoz obnovila 14. dubna jako první velký podnik v Česku, zpočátku i kvůli hladkému náběhu výroby na dvě směny místo obvyklých tří. "Tato úprava výroby bude platit do odvolání a může se podle vývoje situace měnit," upozornila tehdy firma.

Zaměstnanci, kteří nepracují, jsou doma se sníženou mzdou. Slezská automobilka zaměstnává 3300 lidí, dalších 8700 pracuje pro její přímé dodavatele. Výrobu minulý týden obnovily i dodavatelské firmy.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Loni vyrobila 309.500 vozů. V roce 2018 vytvořil podnik zisk 7,22 miliardy korun a tržby 129,26 miliardy korun.

Další české automobilky zatím výrobu neobnovily. Mladoboleslavská Škoda Auto chce provoz znovu rozjet 27. dubna, kolínská Toyota Peugeot Citroën Automobile 4. května, Iveco 6. května.

Související články

Témata
Avatar - cascadia2
21. 4. 2020 18:33
Re: Dacia už je mnohdy lepší
Novinek mají sice plno, ale ani jeden solidní model. Sleva střídá slevu, nic nepomáhá. Předvádějí takové vynucené nikam nevedoucí divadlo. Třeba vysmahnou někam do Turecka a areál (no i když s tím renomé) koupí někdo normální a budou tam normální auta nebo budete mít pravdu vy. Každopádně jejich dlouhodobý stav (myslím před covid) není dobrý.
Avatar - bystron
21. 4. 2020 08:35
Dacia už je mnohdy lepší
No vida, těšíme se, až v Nošovicích bude místo Hnůjdaje zpátky vyhlášené zelí! Vitamín C je třeba :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud