Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra Leon Sportstourer od JE Design má větší výkon než Golf R. A nápadný bodykit

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 5. 2023 • 20:55
23
Zobrazit náhledy (23)
JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS JE DESIGN Cupra Leon widebody RS

Německý úpravce JE Design nabízí balíček modifikací a dílů pro Cupru Leon Sportstourer.

Společnost se zaměřila na nejvýkonnější provedení rychlého kombíku, tedy verzi VZ 2.0 TSI DSG 4WD, která nabízí pohon všech kol, maximální výkon 228 kW a nejvyšší točivý moment 400 Nm.

Video se připravuje ...

V JE Design ale provedli několik úprav a schopnosti pohonné jednotky povýšili na další úroveň: výkon nově dosahuje 272 kW, "krouťák" pak 450 Nm. Upravená Cupra Leon Sportstourer tak výkonem překonává dokonce i Volkswagen Golf R, který je aktuálně k dispozici ve dvou variantách. Základní má 235 kW, ostřejší Performance 245 kW.

Informace o vylepšení dynamiky bohužel německá firma neuvádí.

Zato se chlubí novým výfukovým systémem, přepracovaným a sníženým podvozkem (o 20 mm vpředu a 10 mm vzadu) nebo novými 19palcovými koly.

A nechybí ani designové úpravy, zahrnující především rozšiřující bodykit a sportovní doplňky, které mají mít pozitivní vliv na proudění vzduchu okolo karoserie. Jde například o nový splitter doplněný o křidélka po stranách, nápadný střešní spoiler či upravený zadní difuzor.

Kompletní bodykit úpravce prodává za 5.199 eur, což je v přepočtu asi 123 tisíc korun. Zájemci si ovšem mohou vybrat také samostatné díly, zvlášť se platí i úpravu podvozku nebo zvýšení výkonu.

Doporučujeme

Témata