Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra nabídne sedm modelů do roku 2021. Na co se můžeme těšit?

David Bureš David Bureš 19. 11. 2018 • 05:34
22

Osamostatněná sportovní divize Seatu chystá celou záplavu modelů. Důležitou roli budou hrát také SUV.

Sportovní divize Seatu Cupra se osamostatnila a letos přichází se svým prvním modelem, sportovně střiženým SUV Cupra Ateca. Nová značka zaměřená na sportovně laděné automobily s tím ale rozhodně nekončí, v následujících letech chystá modelovou expanzi.

„Do roku 2021 představíme sedm nových modelů, včetně speciálních a limitovaných verzí Cupry Ateca i dalších modelů,“ přiznal na prezentaci Cupry Atecy Antonio Labate, ředitel značky pro rozvoj podnikání, strategii, značku a operace.

Speciální edice se podle Labateho mají od výchozího auta lišit charakteristickým vzhledem s osobitými detaily nebo zvláštní výbavou. Také se u nich počítá s omezením produkce, třeba na 1.000 kusů, aby si zachovaly dostatečnou exkluzivitu.

Bližší informace o chystaných novinkách však Labate nespecifikoval, my tak můžeme zatím jen spekulovat o tom, co po Cupře Ateca přijde.

Jistotou je příchod nového SUV-kupé, které se zřejmě bude jmenovat Cupra Terramar. Automobil patrně pojmenovaný po někdejším katalánském závodním okruhu Autodromo de Sitges-Terramar dorazí v roce 2020. Nejprve se znaky Cupra, 18 měsíců po té i ve slabších verzích od Seatu.

Vzhled Terramaru už odhalily uniklé snímky, dokazující drsnou vizáž inspirovanou až sedmimístným SUV Tarraco. Velikostně má však novinka odpovídat Atece, měla by tak sdílet 300koňový dvoulitr s Cuprou Ateca.

Za jistotu můžeme považovat také příchod Cupry Leon, ostrý hot hatch s logy nové značky ale dorazí až s novou generací tohoto kompaktního modelu, naplánovanou pro rok 2019. S ohledem na úspěchy dnešního Leonu Cupra ST se pak dá očekávat, že vedle hatchbacku dorazí Cupra Leon také v podobě ostrého kombíku.

video

Naopak nad dalšími novinkami se už vznáší otazník. Možností je malý hot hatch Cupra Ibiza, který se loni ukázal ve formě prototypu, od té doby ale o něm výrobce mlčí. Možností je i ostrá verze Arony nebo Tarraca, případně sportovní elektromobil odvozený od závodní Cupry e-Racer. Nechme se tak zatím překvapit, co pro nás Cupra chystá. Jisté je však to, že toho nebude málo!

Související články

Témata
Avatar - Emel
21. 11. 2018 17:16
Re: dizajn
Nápaditost - to není nutně pochvala >:-[]

Podívej se třeba na zadní masku. Ateca fajn, přirozená, nemám s tím problém. Na druhou stranu je fakt, že je Ateca celkově (nejen ta zadní světla) dost UNI design, není na ní nic moc vlastního, boční profil je škodovka atd.
Avatar - white label
20. 11. 2018 09:48
Re: dizajn
Zrovna o duševní zdraví woodyho bych se rozhodně neobával, naopak.
Ovšem ve tvém případě bych podobně klidný zdaleka nebyl.
20. 11. 2018 08:58
Re: Seat
>:D >:D >:D :yes:
19. 11. 2018 22:22
Re: Seat
Bídu tu předvádíte akorát vy dva hateři, kteří se se svou neskonalou hloupostí skvěle doplňujete >:D
Avatar - white label
19. 11. 2018 20:37
Re: dizajn
S tím se dá souhlasit a pro mě se to ani nijak nevylučuje s tím, co jsem k tomu napsal.
Pokud zůstaneme u Škodovky, tak ani Karoq (s podstatně vyváženějšími proporcemi, než má Kodiaq) prostě nedosahuje designové atraktivity exteriéru aktuálního Superbu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud