Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra nechystá jen převlečené Seaty, vyvíjí i vlastní vozy. Třeba crossover kupé

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 14. 8. 2018 • 11:43
48
16
Zobrazit náhledy (48)
Cupra TCR Cupra TCR Cupra TCR Cupra TCR Cupra TCR Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ibiza Cupra Ibiza Cupra Ibiza Cupra Ibiza Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST Seat Leon Cupra R ST

Pokud jste si mysleli, že značka Cupra bude produkovat jen ostřejší Seaty, pletli byste se. Nyní naznačuje, co pro příští roky chystá.

Před nějakou dobou španělská automobilka Seat oznámila, že se Cupra stane samostatnou značkou, pod jejímiž křídly budou vznikat ostře střižené automobily. Tím prvním je Cupra Ateca, kterou jsme si mohli prohlédnout při oficiálním představení značky a v Česku se ukázala v dubnu během akce s historickými Seaty.

Portfolio Cupry však nebudou tvořit jen vozy Seat s jiným logem. Značka chystá i vlastní produkci, o které se nyní více rozpovídal Alejandro Mesonero-Romanos, jenž je zodpovědný za design. „V počátcích značky musíme jít po etapách. Měli jsme dvě možnosti: počkat na první vlastní vůz značky Cupra, nebo odstartovat historii po jednotlivých krocích. A právě to jsme udělali s Cuprou Ateca,“ vysvětlil.

Zástupci automobilky zatím tvary nového modelu neodhalují, ale při prezentaci značky byly k vidění linky vyobrazující crossover kupé. Prý by měl být více zaměřený na lifestyle, což stejně jako u Cupry Ateca znamená vstup do segmentu s maličkou konkurencí. Novinky se dočkáme v roce 2020 a od počátku je vyvíjena čistě jako Cupra.

„Od začátku se myslí na DNA Cupra. To neznamená, že Cupra Ateca není Cupra. Ale můj tým a inženýři staví toto auto se stoprocentní filosofií Cupra. Auto tak bude mít svou vlastní identitu,“ dodal. V budoucnu se očekávají taktéž ostřejší provedení modelů Ibiza a Arona.

Související články

Témata
Avatar - LeonST
16. 8. 2018 19:31
Re: VW zkouší jestli to opravdu dělá PSA špatně
Cupra používá stejnou techniku jako Golf R a ta patří v dané třída na špici. Doporučuji Seat vyzkoušet (ideálně s TSI o 150 koních a více), mluví z tebe zaujatost. Když jsem vybíral auto, Seat patřil u mě k totálním outsiderům.

Mile ale překvapil krom toho, že se mi s ním nejlépe jezdí (prostě celkové naladění auta - podvozek, řezení, brzdy, interiér a ovládací prvky a zajímavý design), nabídl za rozumnou cenu motorizaci 2.0 TDI CR vhodnou na delší cesty a opravdu slušnou výbavu včetně řady užitečních vychytávek (full link, parkovací kamera, vyhřívané ostřikovače světlometů, full led světla, navigaci, sound systém s 10 repro a subwoofer, handsfree bluetooth s hlasovým ovládáním, parkovací senzory, senzor únavy řidiče, barevný palubní PC se spoustou funkcí, sportovní sedačky z Alcantary, 8' dotykový displej, climatronic, XDS, ABS, ASR, ESC, 17' kola, bezklíčkové zamykání, elektricky vyhřívaná a sklopná zrcátka, tempomat, alarm, Front Assist, autohold, podvozek ladění do komfortu, vyhřívaná sedadla, stmívací zrcátko a další spoustu drobností více či méně užitečných a plnou fabrickou záruku 5 let/100 tis. km.

Fakt Ti to přijde za 519 tis. špatná nabídka?
Avatar - LeonST
16. 8. 2018 18:44
Re: VW zkouší jestli to opravdu dělá PSA špatně
No necháme se překvapit, omezené finance jsou relativní pojem, já tím myslím auta do 1 mil. Kč a tam se asi Cupra většinou vejde. Že je to snaha udělat výnosný byznys, o tom není sporu. Já už si ji bohužel určitě nekoupím a to nejen kvůli financím :'-(
15. 8. 2018 22:43
Re: VW zkouší jestli to opravdu dělá PSA špatně
Cupra hlavně nebude pro lidi s omezenými financemi ;-) Nebo snad LeonST myslí, že to budou prodávat za levno? Naopak, chtějí na tom vydělat. Jinak by to nedělali...
Avatar - Blue Sun
15. 8. 2018 21:27
Re: Nová značka....
Ne, že bych chtěl být škodolibý, ale občas by bylo fajn, aby si VW nabil držku.
Avatar - Blue Sun
15. 8. 2018 21:26
Re: VW zkouší jestli to opravdu dělá PSA špatně
Dva trhy ze sedmadvaceti jsou hodně málo, i když jsou to prodejně velké trhy. Seat se drží jen díky tomu, že třičtvrtě jeho nabídky jsou jen přelepené modely ostatních výrobců z koncernu. Sám o sobě není ničím.
Ani ta technika není špičková. Dostává jen to, co mu VW povolí, aby vypadal zajímavě a přitom vlastně ne tak moc zajímavě. Nevěřím v tolik kupců, zejména v případě značky, která bude zcela nově vytvořena.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud