Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Závodní elektromobil Cupra e-Racer se již prohání po závodních okruzích

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 7. 2018 • 19:37
5
3
Španělská značka Cupra pilně pracuje na proměně elektromobilu e-Racer z výstavního exponátu ve skutečný závodní vůz a poodhalila jeho dosavadní testy na závodních tratích.

Cupra e-Racer se veřejnosti poprvé představil během letošního březnového autosalonu v Ženevě. Koncept závodního elektromobilu, který vychází z karoserie modelu Seat Leon, tehdy zaujal svým designem i technikou a dynamickými schopnostmi.

Materiály španělské značky Cupra již při výstavní premiéře zmínily, že e-Racer dokáže zrychlit z klidu na rychlost 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy a dále pokračovat až do maximální rychlosti 270 km/h.

Cupra e-Racer ovšem nevznikl pouze jako výstavní exponát, ale má svou značku od roku 2020 reprezentovat v závodech nově založeného seriálu E-TCR (Electric Touring Car Races) a proto je již nyní podrobován testům na závodních okruzích.

Nejprve byl e-Racer testován na závodním okruhu v chorvatském Zábřehu, kde se předmětem jízdních zkoušek stala integrace sady akumulátorů do celkové konstrukce závodního vozu.

Vysoké teploty na závodním okruhu během testovacích dnů potvrdily připravenost závodního vozu e-Racer na výzvy závodního nasazení. Hodnocení po prvních testech jsou velmi pozitivní.

Španělský závodní okruh Castellolí posloužil k dynamickým jízdním testům, jichž se účastnil testovací a vývojový pilot značky Cupra Jordi Gené. Ten pozitivně hodnotil akceleraci a stabilitu vozu s nízkým těžištěm, za nímž stojí uložení baterií. Zároveň ovšem zmínil, že díky vyšší hmotnosti elektromobilu oproti konvenčním závodním vozům série WTTC je u Cupra e-Racer prostor pro další zdokonalování nastavení brzdového systému.

Cupra je při vývoji elektromobilu e-Racer pro ostré závodní nasazení stále ještě na počátku, ale provedené jízdní testy naznačují, že směřuje správným směrem.

Témata
Avatar - KANKUNEN
31. 7. 2018 06:58
Re: hmm
Seat chladí baterky benzínovým ventilátorem, aby nesnižoval dojezd.
30. 7. 2018 21:05
hmm
To nie je mozne. Ved isty konkurent a sned vsetkych elektro fetisistov predstavil elektro zavodak s rocnym meskanim a neda ani kolo, aby sa mu neprehriali baterky, tak snad to nemoze zvladnut nejaky preznackovany Seat >:-[]
30. 7. 2018 19:50
Cupra nie je značka
Je to športová varianta Seatu Leon, ale nie značka. Je ešte menej značkou, ako DS.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud