Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacia Logan umí také závodit. Téhle nechybí ani sekvenční převodovka

Filip Melich Filip Melich 4. 8. 2022 • 23:32
19
Zobrazit náhledy (19)
Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan

Mezi vozy, které nejsou jednoznačnými kandidáty na vznik odvozeného závoďáku, bezesporu patří Dacia Logan. Přesto takové kousky vznikají. Jeden z nich je nyní na prodej v Rumunsku.

Dacia Logan je v první řadě skromným levným vozem pro lidi, kteří chtějí nové auto, ovšem ideálně co nejlevnější. Nejde tedy o samozřejmý základ pro sportovní auto, přesto taková vznikají. Jedno z nich je momentálně na prodej v domovském Rumunsku, kde jej skrze Facebook Marketplace nabízí závodník Cosmin Ion.

Jasně žluté závodní auto za základ použilo druhou generaci modelu Logan, konkrétně exemplář vyrobený v roce 2020. Většina dílů byla samozřejmě vyměněna v rámci přerodu Loganu v závodní vůz. Kompletně odstrojený interiér dostal závodní sedačky OMP a klec, zatímco díly karoserie byly nahrazeny provedením ze sklolaminátu. Dle inzerátu je hmotnost vozu 1.050 kilogramů, ovšem už nevíme, jestli je to včetně náplní či bez nich.

Video se připravuje ...

Už jen rozšířená karoserie či otvory pro přívod a odvod vzduchu naznačují, že pod kapotou nelze očekávat sériovou pohonnou jednotku. Místo si tam našla závodní verze motoru F4R od Renault Sport, což je dvoulitrový šestnáctiventilový čtyřválec, který v této aplikaci poskytuje výkon okolo 220 koní. Spolupracuje s šestistupňovou sekvenční převodovkou od Sadevu.

Závodní Logan stojí na sedmnáctipalcových kolech, kterých budoucí majitel dostane několik sad, a to včetně shodného počtu sad pneumatik od výrobců Michelin a Avon. Dle inzerátu jsou pneu jetá, ale v dobrém stavu. Krom toho je vůz osazen dvacetilitrovou závodní nádrží, integrovaným automatickým hasicím systémem nebo kotoučovými brzdami vpředu od K-Sport a vzadu od AP Racing, přičemž ty zadní jsou nové, stejně jako destičky Pagid na všech čtyřech kotoučích.

A kolik že tenhle použitý závodní Logan bude nového majitele stát? Prodávající závodník v inzerátu žádá 35 tisíc eur, tedy v přepočtu zhruba 863 tisíc korun. V ceně vozu jsou zahrnuty také náhradní díly, a to včetně některých karosářských dílů i forem na výrobu dalších.

Doporučujeme

Témata