Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF Trucks a VDL Groep zintenzivňují spolupráci

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 27. 1. 2019 • 05:37
28
Zobrazit náhledy (28)
DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric DAF VDL CF Electric Citea The E-Worker Citea The E-Worker Citea The E-Worker Citea The E-Worker Citea The E-Worker
Společnosti DAF Trucks a VDL Groep oficiálně oznamují uzavření nové pětileté smlouvy. Díky ní má být nyní jejich spolupráce ještě těsnější.

Společnosti DAF Trucks a VDL Groep úzce spolupracují od roku 1953, kdy první jmenovaná firma začala využívat služeb druhé uvedené v oblasti svařování. V průběhu následujících let se pak tato spolupráce dále rozvíjela v oblasti služeb i samotných produktů.

Společnost VDL Groep dnes mimo jiné dodává výrobci nákladních vozidel komponenty pro uložení motorů, náprav a výfukových systémů, zatímco DAF Trucks je dodavatelem pohonných jednotek pro autobusy vyráběného pod značkou VDL.

Nová pětiletá smlouva obsahuje ustanovení o vzájemných dodávkách dílů a komponentů pro výrobu nákladních automobilů a autobusů a společnou výrobu nákladních vozidel s elektrickými pohonnými systémy, jejichž prvním zástupcem je DAF CF Electric. Zároveň nová smlouva obsahuje dohodu o modernizaci montážní linky ve výrobním podniku kabin pro nákladní vozidla značky DAF v belgickém Westerlo, kterou zajistí VDL Groep.

Společnost DAF Trucks se během devadesáti let vypracovala na jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců nákladních vozidel. Historie společnosti se začala psát 1. dubna roku 1928, když si nizozemský inženýr Hub van Doorne založil v Eindhovenu malou dílnu, v níž zpočátku prováděl drobné svářečské a kovářské práce pro město, výrobce osvětlení a rádií Philips a další firmy.

V průběhu hospodářské krize se Hub van Doorne spolu svým bratrem Wimem rozhodli expandovat. V roce 1932 začali vyrábět přívěsy a změnili si název na Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek (Van Doornova továrna na návěsy), zkráceně DAF.

V roce 1949 sjelo z montážní linky první nákladní vozidlo DAF a společnost se přejmenovala na Van Doorne’s Automobiel Fabriek. O rok později vyrostla první specializovaná továrna na nákladní vozidla a začala výroba tří-, pěti- a šestitunových podvozků. Ze společnosti DAF se stal výrobce nákladních vozidel, jak jej známe dnes.

VDL Groep se sídlem v nizozemském Eindhovenu je mezinárodní průmyslovou společností zaměřující se na vývoj, výrobu a prodej polotovarů, autobusů, autokarů, minibusů, ostatní hotových výrobků a montáž osobních automobilů.

Od svého založení v roce 1953 se tato firma v rodinném vlastnictví rozrostla na 101 samostatných společností, které působí v 20 zemích a zaměstnávají dohromady přes 17.000 lidí a ročním obratem 5,049 miliardy Euro v roce 2017.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku