Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler Buses dodá téměř 150 autobusů pro Uruguay

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 11. 2019 • 01:00
6
1
Zobrazit náhledy (6)
Daimler Buses pro Uruguay

Daimler Buses pracuje na významné objednávce na podvozky městských autobusů pro jihoamerickou Uruguay.  

Koncern Daimler AG získal prostřednictvím své divize Daimler Buses velkou objednávku na 147 městských autobusů pro Uruguay. Zákazníkem je v tomto případě společnost C.U.T.C.S.A. (Compañía Uruguaya de Transporte Colectivo S.A.), provozující hromadnou dopravu v hlavním městě Montevideu a okolních městech.

Podvozky pro nové městské autobusy budou vyrobeny v podniku Daimler Buses São Bernardo do Campo v Brazílii a následně budou osazovány karoserie od brazilské společnosti Marcopolo S.A. Tato firma patří na jihoamerickém trhu k předním producentům autobusů prakticky všech kategorií, jejichž výrobě se věnuje od roku 1949.

Daimler Buses blíže nespecifikuje technikou dvounápravových podvozků městských autobusů pro Uruguay, ale uvádí, že dodávky prvních z těchto vozidel mají proběhnout do konce letošního roku. Začátkem roku 2020 pak již mají nové autobusy sloužit v pravidelném linkovém provozu v Montevideu.

Daimler Buses má v současnosti velmi dobrou pozici na jihoamerickém trhu. Díky rostoucí poptávce po autobusových podvozcích v Brazílii dosáhla tato divize koncernu Daimler AG ve třetím čtvrtletí roku 2019 v Latinské Americe (s výjimkou Mexika) prodeje 4600 exemplářů, zatímco ve stejném období roku 2018 se jednalo o 3400 vozidel.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata
1. 12. 2019 10:03
Vehikel
Ten autobus vyzerá ako z roku raz dva...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku