Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler Trucks & Buses a jeho plány pro blízkou budoucnost

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 11. 2019 • 06:56
6
Zobrazit náhledy (6)
Mercedes-Benz eCitaro

 Daimler Trucks & Buses chce do roku 2039 ve svých klíčových regionech nabízet pouze CO2 neutrální nová vozidla. Podobné plány se pak týkají i výrobních podniků v Evropě a dalších částech světa.

Daimler Trucks & Buses patří mezi průkopníky v oblasti alternativních pohonných systémů užitkových vozidel a v současnosti věnuje zvýšenou pozornost především elektromobilům s bateriemi a palivovými články.

Nejen v souvislosti s jejich dalším vývojem uvádí Daimler Trucks & Buses svůj plán pro následující desetiletí, v němž zmiňuje, že na evropském, japonském a severoamerickém trhu hodlá prostřednictvím svých značek do roku 2039 nabízet pouze CO2 neutrální nová vozidla.

Daimler Trucks & Buses již nyní nabízí prostřednictvím značky Mercedes-Benz elektrické autobusy eCitaro, zatímco značka Fuso produkuje lehké nákladní automobily eCanter, jichž bylo zákazníkům doposud dodánu zhruba 150 exemplářů. Zároveň jsou v reálném provozu u klientů testovány bateriové elektromobily Mercedes-Benz eActros, Freightliner eM2 a Freightliner eCascadia.

Nabídka užitkových vozidel značek Daimler Trucks & Buses se má rozšiřovat v poměrně blízké budoucnosti a na rok 2022 je plánováno spuštění sériové výroby a prodeje modelů navazujících na současné projekty.

Daimler Trucks & Buses se vedle elektromobilů s bateriemi věnuje i vývoji vozidel s palivovými články, jejichž nejnovějším zástupcem je 7,5tunový nákladní automobil Fuso Vision F-Cell s výkonem 135 kW a dojezdem kolem 300 km, který měl premiéru na letošním podzimním autosalonu v Tokiu.

Daimler Trucks & Buses vedle vozidel s nulovými emisemi škodlivých výfukových plynů v místě provozu věnuje pozornost i svým výrobním podnikům a podle současného plánu mají být všechny evropské závody do roku 2022 CO2 neutrální a následovat mají i provozy v dalších regionech.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku