Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dálniční oddělení policie má nové auto. Bude to civilní superb

ČTK ČTK 9. 12. 2020 • 13:55
29
43
Zobrazit náhledy (29)
Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů

Před měsícem otevřené policejní oddělení pro dálnici D11 v Jaroměři získalo novou techniku. Policisté začnou používat Škodu Superb s výkonem 280 koní v civilním provedení.

Auto je vybaveno i zařízením pro odhalování kradených vozidel, uvedla policie. Je to důležité i proto, že přes Královéhradecký kraj vede jedna z tras, po které převážejí kurýři kradené luxusní vozy ze západní Evropy do Polska.

Policie oddělení v Jaroměři otevřela s více než ročním předstihem, protože po nyní budovaném úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře by se mělo začít jezdit v prosinci roku 2021. Oddělení tak zatím dohlíží hlavně nad stále rostoucím provozem na silnicích prvních tříd číslo 33 a 37 z Hradce Králové do Náchoda a Trutnova. "Policisté z dálničního oddělení jsou samozřejmě také připraveni potírat v oblasti i případnou další trestnou činnost," uvedl krajský policejní ředitel Petr Petřík.

video

Na dálničním oddělení, které sídlí v budově jaroměřského obvodního policejního oddělení, zatím slouží zhruba deset policistů a v dohledné době by jich mělo být 15. Kromě nového superbu mají k dispozici dva motocykly BMW a dvě Škody Octavia.

Policisté z jaroměřského oddělení D11 se již zapojili do různých dopravních akcí a v případě potřeby nárazově slouží i jinde v Královéhradeckém kraji. "Za poslední zhruba měsíc uložili policisté dálničního oddělení Jaroměř už více než stovku pokut v příkazním řízení," uvedl vedoucí krajské dopravní policie Petr Dušek.

Po dokončení dalších úseků dálnice D11 by mělo na dálničním oddělení Jaroměř pracovat přes 30 policistů. Měli by již sídlit v novém oddělení ve Stříteži na Trutnovsku, které by mělo být součástí staveb u budované dálnice. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v únoru uvedl, že až na hranice v Královci by D11 mohla být hotová do roku 2026.

Zatím dálnici na východě Čech dozorují policisté z dálničního oddělení Pravy na Pardubicku, kteří mají na starosti úsek dálnice od 49. kilometru po Hradec Králové. Na první úsek D11 z Prahy po 49. kilometr dohlížejí policisté z oddělení Poříčany na Kolínsku.

Své zázemí v Jaroměři zásadně zlepšili i hasiči, kteří v září ve městě otevřeli novou základnu za 82 milionů korun. Na nové základně hasiči v budoucnu posílí o tři lidi. Důvodem je rostoucí počet zásahů a to, že k Jaroměři brzy povede D11.

Související články

Témata
11. 12. 2020 07:47
Re: pokuty
Zatím to tady není tak hrozný, ikdyž občas se najde nějaký mamlas.
Ale kdyby jste si třeba zjistil kolik lidí neudělá jízdy, když si třeba po letech rozšiřují řidičák o skupinu, tak by jste možná mluvil jinak. Většina těch lidí ani nedokáže udržet se do 50km/h ve městě. Při takových jízdách neprojde tak 3/4 lidí. Nedávno to zkoušeli nějaký novináři a myslím že neprošel ani jeden.
10. 12. 2020 10:47
Re: Klasický český syndrom
Zkusim ti to poupravit: Kdyz uz nemas kvalitni zamestnance, tak aspon kupujes kvalitni techniku. Co ty na to v pripade PČR?
10. 12. 2020 10:09
Re: nebylo by lepsi
Tak buď si budeme lhát do kapsy a budeme věřit že funguje nějaký školení a nebo když se dá vydělat někomu ranec za natočení srdcervoucích klipů do televize. To mi chceš jako namluvit, že to někoho ovlivní víc než když mu hrozí že přijde o prachy nebo papíry na silnici? já netvrdím že mi to vyhovuje, ale je to prostě tak. Nebo jak si představuješ fungující prevenci a ještě prosím těch 1000 příkladů, jak to vyvrací tu represi.
10. 12. 2020 10:08
Re: pokuty
Pak se nemůžeme divit té spoustě nutných asistentů, které automobilky cpou do jednotlivých vozů. Horší jeho, že tahle neřidičská, ignorantská skupina se na ně o to více spoléhá.
Přitom by stačilo tak málo, tedy věnovat se řízení opravdu tak, jak se má. A zároveň s tím přijde i dostatek ohleduplnosti k ostatním.
10. 12. 2020 10:02
Re: Skvělá zpráva,
:D Aspoň něco úsměvného na Dinarově statistice. Ta je neveselá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud