Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Víte, které policejní auto je nejrychlejší? Mrkněte na netradiční test české policie

David Bureš
Diskuze (42)

Ve vozovém parku Policie ČR najdeme různá vozidla. Které z nich je však to vůbec nejrychlejší?

Srovnání rychlostí různých automobilů je oblíbenou součástí všemožných testů. Nyní takové srovnání zorganizovala také Policie České republiky, která se netradiční zkouškou rozhodla zodpovědět na otázku, jaké policejní vozidlo je to vůbec nejrychlejší.

Video se připravuje ...

Je to přitom opravdu pečlivé srovnání, kterého se zúčastnilo hned několik vozidel z vozového parku české policie. Do testu byla nasazena nejen běžná součást portfolia Policie ČR, Škoda Octavia Combi z prvosledové hlídky nebo dobře známá „maskovaná“ Škoda Superb užívaná dálniční policií, ale také vozy,o jejichž nasazení u tuzemské policie možná ani nevíte.

Konkrétně se jedná o BMW 745Le xDrive, neboli velký luxusní sedan s plug-in hybridním pohonem, užívaný hlavně pro preventivní účely, a Audi S6, rychlý osmiválcový sedan z ochranné služby.

A aby bylo srovnání kompletní, nechybí ani dva policejní motocykly. Jednostopá vozidla zastupují BMW RT 1200 a Yamaha FJR 1300.

Co do maximální rychlosti by byl souboj poměrně vyrovnaný, protože Superb s dvoulitrovým čtyřválcem i BMW 745Le xDrive a Audi S6 mají nejvyšší rychlost elektronicky omezenou na 250 km/h. V tomto případě šlo ale o sprint na 326 metrů, kde už se mohly projevit odlišné koncepce zkoušených aut.

Osvědčil se plug-in hybrid BMW, nebo silný osmiválec Audi? Nebo měly spíše navrch motorky? Koukněte v přiloženém videu, v němž rovněž zjistíte, jaké rychlosti tato vozidla na stanovené dráze dosáhla.

David Bureš
Diskuze (42)

Doporučujeme

22. 5. 2020 16:51
Re: Super
Jeden hloupější příspěvek než druhý.
22. 5. 2020 16:38
Re: fostek je ***eček
Hodně hloupé argumenty.Nejspíše od lidí, co se snaží seč mohou,aby ty pokuty platily co nejvíce a ty auta byla zaplacena co nejdříve.
21. 5. 2020 11:08
Re: Video pro děti
To se ale mýlíte. Daňovými poplatníky jsou jak fyzické osoby (zaměstnanci, živnostníci, ale i třeba penzisté, turisté... - v podstatě kdokoli si něco v ČR koupí platí DPH), tak i právnické osoby. To jen tak pro úplnost. Takže se k tomu nepoužívají pouze peníze pracujících v soukromém sektoru. A co se týká zaměstnanců veřejného sektoru, myslíte si, že třeba poštovní doručovatelé České pošty s.p., zdravotní sestry v nemocnicích na někom parazitují? Ale vy jen chcete za každou cenu pyskovat, že?
Avatar - pradeda777
20. 5. 2020 22:51
Re: Super
No nekeke..?.....ty rád platíš daně těm co je pak nesmyslně rozhazují? No potěš kudlu..... :-O
20. 5. 2020 20:40
Super
Tak jednou za čas trochu blbnou, úžasně zpracované a zábavné, taky jsem daňový poplatník, ale na rozdíl od jiných nejsu zapškloun :-)