Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

David Brown Speedback Silverstone Edition: Britská specialita pro deset vyvolených

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 17. 4. 2018 • 06:05
43
2
Zobrazit náhledy (43)
David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition David Brown Speedback Silverstone Edition

Britská společnost David Brown Automotive si pro letošní rok připravila peprnější provedení svého luxusního kupé s technikou značky Jaguar v útrobách líbivé karoserie.

David Brown Speedback GT, kombinující linie šedesátých let s technikou Jaguaru XKR, byl oficiálně odhalen na jaře roku 2014 a byl představen návštěvníkům řady autosalonů a společenských akci.

Na první prototyp navázala společnost David Brown Automotive kusovou výrobou modelu Speedback GT na přímou objednávku a pro letošní rok si připravila novinku inspirovanou závodními vozy šedesátých let a zároveň i tehdejšími letadly s proudovými motory.

David Brown Speedback Silverstone Edition přímo vychází z designu i techniky modelů GT, ale odlišuje se řadou úprav v oblasti techniky i designu, jejichž cílem je dodat původně spíše cestovnímu kupé sportovnější styl i jízdní projev.

V případě karoserie jsou rozdíly mezi GT a Silverstone Edition viditelné na první pohled. Letošní novinka nedostala chromované nárazníky a místo nich se na přídí pyšní novou maskou chladiče s párem přídavných LED světlometů a decentním spoilerem, zatímco záď ozdobil difuzor a nové koncové LED svítilny. K poznávacím znamením Silverstone Edition pak patří i 20palcová kola Afterburner.

Interiér přináší podobné na sportovní styl zaměřené změny, z nichž tu nejzásadnější představuje opuštění koncepce 2+2 ve prospěch dvojice anatomických předních sedadel a úložného prostoru v místech, kde byla původně zadní sedadla. Samozřejmostí jsou zde vybrané materiály spolu s jejich špičkovým zpracováním. Výbava vozu zahrnuje mimo jiné satelitní navigaci, Bluetooth a výkonný audio systém Bowers & Wilkins.

Vedle designu a výbavy byla věnována pozornost i technice a Silverstone Edition má kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,0 litru naladěn na nejvyšší výkon 448 kW (601 k) při 6000 až 6500 min-1 a točivý moment 766 N.m při 4030 min-1, zatímco výchozí GT má ze stejné pohonné jednotky k dispozici nejvyšší výkon 375 kW (510 k) a točivý moment 625 N.m. U obou provedení roztáčí osmiválec kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

David Brown Speedback Silverstone Edition má v souvislosti s vyšším výkonem upravené nastavení odpružení kol i brzdový systém. Cílem všech změn je dosažení sportovnější jízdních vlastností a zároveň i vylepšení ovladatelnosti kupé s rozvorem 2,75 m, celkovou délkou 4,76 m, šířkou 1,86 m, výškou 1,35 m a hmotností 1800 kg.

Všechny úpravy provedené v oblasti pohonné jednotky a podvozku pak stojí za výrazný zkrácením času potřebného k akceleraci z 0 na 100 km/h z 4,8 s verze GT na 4,3 s u Silverstone Edition. Maximální rychlost obou verzí je ovšem shodně elektronicky omezena na 250 km/h.

Společnost David Brown Automotive plánuje vyrobit pouze deset vozů v provedení Speedback Silverstone Editione. Základní cena je stanovena na 620.000 britských liber (zhruba 18.250.000 Kč).

Témata
Avatar - JohnyRnR
17. 4. 2018 17:28
Převodovka
V článku se píše o manuálu, v galerii je vidět automat...
Avatar - CHerokee
17. 4. 2018 17:06
Nádhera
Fantasie!!! :yes: :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku