Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Děsivý rentgen snad konečně odradí lidi od pokládání nohou na palubní desku

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 1. 2020 • 13:14
28

Navzdory četným varováním si stále mnozí spolujezdci zpříjemňují dlouhou cestu autem pokládáním nohou na palubní desku, což se jim ovšem může šeredně vymstít.

Před riziky spojenými s odkládáním nohou na palubní desku už jsme vás varovali v srpnu 2017, kdy se internetem šířil příběh Američanky jménem Audra Tatum. Ta si z drobné dopravní nehody v roce 2015 odnesla poměrně závažná zranění, protože měla před nehodou nohy zkřížené na palubní desce.

Samotná nehoda nikomu z posádky nezpůsobila žádná vážnější poranění, exploze airbagu však Audry vymrštil nohy proti obličeji a způsobil ji zlomeninu nosu, stehenní kosti a kotníku na čtyřech místech.  „Prakticky celá má pravá polovina byla zlomená, a to jen kvůli mé ignoraci,“ uváděla tehdy Audra v četných rozhovorech pro média.

Tatum přitom před nehodou pracovala jako zdravotnice, ani několik let po nehodě se však plně nezotavila a do práce se nevrátila, takže svůj čas věnovala alespoň varování ostatních prostřednictvím rozhovorů do médií. Nohy položené na palubní desce jí naprosto změnily život.

A podobná změna čeká zřejmě i mladou ženu z Walesu, jejíž rentgenový snímek momentálně koluje po sociálních sítích. Stejně jako Audra, i tato žena měl za jízdy nohy položené na palubní desce. Následkem nehody a vystřelení airbagu však utrpěla poranění pánve a zlomeninu levé holenní kosti, zatímco pravá holenní kost je vykloubená a poměrně dost daleko od svého původního místa.

Fotku na Twitteru sdílel například policista Ian Price, původním zdrojem by však měl být jistý Chris Lee, pohotovostní lékařský technik z Cornwallu, jak uvádí web CornwallLive. Lee měl dodat, že pacientka svá zranění přežila, rozhodně ji ale změní život.

Jak tedy dodává policista Price „Pokud svého spolujezdce uvidíte to dělat, zastavte a ukažte jim tohle.“ S tím nelze než souhlasit.

Související články

Témata
Avatar - caliban
24. 2. 2020 01:03
Ja to
Ja jsem to dnes cestou z prace zkousel a dost mi tam prekazel volant.
Avatar - Ronault.
18. 2. 2020 16:21
Holenní kosti? Od kdy je holeň u pánve?
Chápu, že chci toho moc, ale sakra, tohle je snad učivo základní školy, holeň je ta část dolní končetiny pod kolenem , na rtg jsou kosti STEHENNÍ. Stehna jsou to, co vyrůstá z pr..le! No a podle rtg to určitě nebyla mladá žena, ale dle neuzavřených růstových chrupavek to bude spíše dívka tak 12 -14 let, možná i méně. A zlomeninu pánve na tom rtg taky nevidím...

Vím, chci toho asi moc, ale kde jsou stehna by měl vědět i automobilový novinář
Avatar - Stejsn
10. 2. 2020 20:59
Zaplaťpámbu
že nemám v autě airbag :)
8. 2. 2020 07:15
Deadproof
Celkom detailne sa tejto teme venuje aj dokumentarista Tarantino v snimku Deadproof ;)
7. 2. 2020 11:16
Re: rentgen
U té Pandy musí nohy vystrčit bočním oknem ven :-)
I toho jsem byl kdysi svědkem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud