Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dodge Dart GTS 210 Tribute: Baby muscle car od Moparu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 2. 2012 • 02:58
11
1
Zobrazit náhledy (11)
Dodge Dart Dodge Dart Dodge Dart Dodge Dart Dodge Dart Dodge Dart
Dodge Dart GTS 210 Tribute je druhým ze čtveřice speciálů připravených na oslavu 75. výročí divize Mopar.

Dodge Dart představený pro modelový rok 2013 převzal jméno po modelu vyráběném od roku 1960 do roku 1976 v několika generacích. Původní Dart se dostal z kategorie full-size přes mid-size mezi kompakty během tří let. Novinka se jako kompaktní sedan představila rovnou.

Mopar pro tento nový model, který je technicky spřízněný s Alfa Romeo Giulietta, nabízí přes 150 doplňků. Možnosti úprav naznačuje na Dartu GTS 210 Tribute připraveném pro Chicago Auto Show a odkazujícím na kompaktní osmiválcový muscle car Dart GTS vyráběný v letech 1967 až 1969.

Základ úprav nového Dartu mohou stejně jako u GTS 210 Tribute představovat dva pakety. První z nich je zaměřen na vzhled.

Pro exteriér je připraven decentní spoiler pod přední nárazník, nástavce prahů, spoiler na víku zavazadlového prostoru a difuzor pod zádi. Všechny tyto díly jsou v matné černé barvě. K novým karosářským dílům patří i nová kapota motoru z uhlíkových vláken s rozměrným vstupem vzduchu ve své přední části. Finální úpravou zevnějšku jsou 18palcová desetipaprsková kola.

V interiéru je použito obložení v lesklém černém piano laku na palubní desce a středové konzole, které doplňuje čalounění kůží Katzkin v kombinaci černé a červené barvy.

Druhý paket, kterým je vybaven i GTS 210 Tribute je zaměřen na zvýšení výkonu. Díky úpravám sání a výfukového systému může atmosférický čtyřválec 2,4 MultiAir 2 nabízet výkon 157 kW namísto 135 kW.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
2. 2. 2012 09:07
Máslo kár
prohlásit o tomhle že je to muscle car, to je velkou dávku odvahy popř. velkou míru neznalosti. tohle nemá s muscle carem nic spoelčnýho.

Předně za muscle cars se označují

A) větší vozy
B) pohon zadních kol
C) vybavené aspon motory V6 a nejlépe V8 (neplést si s Pony Cars - Mustang)
D) Většina muscle cars jsou kupé

Typičtí přestavitelé muscle cars: Pontiac GTO, Ford Torino, Dodge Charger (starý kupé), Chevy chevelle, Buick Gran Sport atd....

Články odjinud