Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DS chystá novou vlajkovou loď, půjde po krku velké německé trojice

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 5. 2018 • 10:59
106
36
Zobrazit náhledy (106)
Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën
Francouzská značka je v posledních měsících spíše v ústraní, to ovšem neznamená, že by intenzivně nepřipravovala automobilové novinky. Jednou z nich je i vlajková loď vyšší střední třídy.

Od odpojení značky DS od automobilky Citroën uplynou letos tři roky a dlužno říct, že evropské zákazníky společnost zatím jen šponuje. Koupit sice mohou DS 7 Crossback, ten byste ale na českém trhu stále poptávali marně. Změnit by se to mohlo co nevidět, kromě dříve avizovaného DS 3 Crossback totiž pod taktovkou DS vzniká i nová vlajková loď mířící do vyšší střední třídy.

Auta s označením DS 8 bychom se mohli dočkat již v roce 2020, přičemž by mělo jít o konkurenta BMW řady 5, Mercedesu třídy E či Audi A6. Ovšem pozor. Na rozdíl od německých konkurentů nepůjde v tomto případě o konvenční sedan. Namísto toho chtějí Francouzi zaujmout atraktivnějším fastbackem. Snad se nechá inspirovat zdařilým konceptem Numero 9 z roku 2012.

Nejde o pouhou spekulaci, vznik modelu již oficiálně potvrdil i viceprezident značky Eric Apode. V jednom z rozhovorů prozradil, že auto je jiné, úžasné a velkolepé. DS se hodlá odlišit právě atraktivním zpracováním zádě, zároveň chce ale zákazníky potěšit i praktickou stránkou. A Apode slíbil ještě jednu věc: Francouzi rozhodně nechtějí vytvořit kopii německé konkurence. Naopak vykročili vlastní cestou.

Pod stylovým hávem utvoří základ platforma EMP2, tedy moderní architektura, kterou dostala i atraktivní ženevská novinka Peugeot 508. Počítá se i s elektrifikací, takže kromě konvenčních pohonných jednotek očekáváme minimálně i plug-in hybrid.

Skupina PSA navíc už delší dobu uvažuje o návratu do Spojených států, ale zatím nerozhodla, která z jejich značek se sem podívá jako první. S příjezdem nové vlajkové lodi by to mohlo být právě DS, jež by utvořilo exotickou alternativu k tamním zavedeným hráčům.

Související články

Témata
Avatar - del42sa
16. 5. 2018 14:14
DS a podvozek
PSA by mělo dát do DS něco takového, aby to auto mohlo být považováno právem za legendu ;-) [odkaz]

jenže to nejspíš nehrozí ....
Avatar - del42sa
16. 5. 2018 13:55
Re: ?
PSA končí s firmou AISIN a přechází na novou "čínskou" značku Punch Power, která bude PSA dodávat automaty pro jejich vozy

[odkaz]

[odkaz]

co bude za 15 let nikdo neví, PSA má aktuálně už víc jak 10 let zpoždění za ambiciózními plány na dobytí vyšší třídy ;-)
Avatar - Loptos
16. 5. 2018 13:29
Re: To už tady bylo.
>:D
Avatar - Dinar
16. 5. 2018 12:50
Re: Tak hlavně,
Mně ani tak nejde o značku, i když ano, za francouzský Mercedes byl vždy považován Peugeot a Renault byla značka běžného lidu, spíš mě pobavil ten Espace, francouzský prezident jezdí v MPV, nevím, prostě v takovém autě vidím kufr nacpaný kočárkem a plínkama, vzadu dětstké sedačky nebo naopak sedačky ven a v kufru horská kola, jako prezidentské limo mi to přijde, bohužel, jen jako prezentace nemohoucnosti francouzského autoprůmyslu. ;-)
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2018 10:49
Re: ?
PSA tvrdě ziskový je = předloni 1730 milionů eur loni eště o čtvrtinu víc. To je včetně značky DS eště bez Opelu = ten je dlouhodobě ztrátovej. I když ho na cestách určitě potkáváš

Viz odkaz DS má bejt zajímavý až tak za 15 let. Teď teprve začíná nabíhat 2. generace modelů = první byla tak trochu = co dům dal :-)

Díky koupi Opelu už předstihli Renault = když dobře sladěj používanou techniku = neni důvod aby něco z těch vydělanejch miliard eur nevrazili do vývoje. Už se rozhodli přejít na vlastní převodovky = to v milionech vyrobenejch aut ročně asi taky přinese úsporu

Jako první zavedli 8st. automat do nižší střední = i pro motůrek 1.2 PureTech. Současnej management to dělá zdá se velmi dobře

Uvidíme jaká bude tahle nastupující 2. generace DS zajímavá bude nejspíš až ta další. I když i současný modely patřej mezi zlomek aut co plní Euro6d a tak = nechci to neoslovuje mě to = ale myslim že firmu vedou docela dobře

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud