Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ducati představuje ostrou novinku, u níž bude třeba šlápnout do pedálů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 11. 2018 • 06:00
11
22
Zobrazit náhledy (11)
Ducati MIG-RR Ducati MIG-RR Ducati MIG-RR Ducati MIG-RR Ducati MIG-RR Ducati MIG-RR
Ducati mezi své novinky pro modelový rok 2019 zařadila exkluzivní enduro e-mtb. Za označením MIG-RR se tedy ukrývá špičkové elektrokolo.

Ducati je sice tradičním výrobcem motocyklů, ale pod svou značkou nabízí i poměrně širokou paletu jízdních kol od dětských přes městská a silniční až po horská a elektrokola. Čerstvou novinkou mezi jízdními koly značky Ducati se nyní stává exkluzivní enduro e-mtb.

Model MIG-RR je výsledkem spolupráce mezi motocyklovou značkou Ducati, jejím designovým centrem a úspěšným italským výrobcem elektrokol Thok EBikes spolu s firmou D-Perf, za níž stojí italský designér Aldo Drudi.

Novinka již svým vzhledem i označením dává najevo, že nemá být pohodlným cestovním elektrokolem, ale strojem pro milovníky adrenalinu. Samotná Ducati uvádí, že cílovou skupinou jsou cyklisté, kteří ocení pomoc elektromotoru při jízdě na vrcholy, na něž se jen těžko dá vyjet bez něj, aby si následně užili sjezd bez jakýchkoliv omezení.

Ducati MIG-RR má rám z hliníkové slitiny 6061, který doplňují špičkové komponenty podvozku v čele s odpružením předního i zadního kola FOX Factory Kashima se zdvihem 170 mm vpředu a 160 mm. Brzdový systém je osazen kotouči Shimano Saint o průměru 203 mm se čtyřpístkovými třmeny vpředu i vzadu. Pozornost si toto enduro e-mtb zaslouží i díky použití 29palcového předního kola v kombinaci 27,5palcovým zadním kolem.

Nejen ve stoupáních se může jezdec spoléhat na spolupráci jedenáctirychlostní přehazovačky Shimano XT a elektromotoru Shimano Steps E8000 s výkonem 250 W a točivým momentem 70 N.m, jemuž potřebnou energii poskytne lithium-iontová baterie s kapacitou 504 Wh. Baterie je ve voděodolném pouzdru uložena pod spodní rámovou trubkou.

Ducati MIG-RR má mít na jedno nabití dojezd kolem 100 km a jeho hmotnost má být 22,5 kg včetně elektromotoru a baterie. Prodej se má u oficiálních prodejců značky Ducati rozběhnout začátkem příštího roku a kolo bude možné objednat i online a to od ledna 2019.

Související články

Témata
6. 11. 2018 14:40
Re: Úplná pecka to na dnešní dobu není
Jo, to je inteligentni prispevek, to se hned pozna co je autor zac...
6. 11. 2018 13:47
Re: Úplná pecka to na dnešní dobu není
Tesis se tak leda s rukou v nocniku, ty krotene ukecanej. :no:
6. 11. 2018 11:55
Re: Úplná pecka to na dnešní dobu není
Díky!
6. 11. 2018 11:28
Re: Úplná pecka to na dnešní dobu není
RockyMountain jsem nezkoušel. Ale v mém okolí v poslední době elektrokol přibylo takže jak se k nějakému dostanu tak zkusím a dám vědět
6. 11. 2018 09:01
Re: Úplná pecka to na dnešní dobu není
Já to právě nezkoušel, protože se mi ty Haibiky vůbec nelíbí. Má to ale snad nějak obrandovaný Giant, pokud se nepletu.
Jel jsi na RockyMoutainu, to je prý velmi dobrý..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku