Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrické Porsche Taycan už si objednalo více lidí než VW ID.3

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 7. 2019 • 01:51
36
17
Zobrazit náhledy (36)
Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Zdá se, že elektrické Porsche Taycan má nakročeno k nečekanému úspěchu. Podle posledních informací už si ho totiž objednalo více lidí, než elektrický hatchback Volkswagen ID3.

Zatímco v dubnu se měly objednávky na elektrické Porsche Taycan pohybovat okolo 20.000 kusů, podle posledních informací už zálohu 2.500 euro (cca 64.000 Kč) složilo okolo 30.000 zákazníků. S touto informací přišel německý magazín Handlesblatt, který citoval Andrease Haffnera – HR manažera automobilky Porsche.

Jak přitom na Twitteru upozornil Matthias Schmidt, odkazující se na informace od Jurgena Stackmanna - člena představenstva VV odpovědného za prodeje a marketing, objednávky na elektrický hatchback Volkswagen ID.3 se měly v polovině července pohybovat okolo 22.000 kusů. Záloha na Volkswagen je přitom jen 1.000 Euro (cca 26.000 Kč) a i jeho konečná cena bude výrazně nižší.

Rozhodně se ale nejedná o jediný úspěch, kterého Porsche se svým elektromobilem dosáhlo. Zatímco většina automobilek a odborníků upozorňuje, že přechod ze spalovacích motorů na elektromobilitu povede k zániku stovek a tisíců pracovních míst, Porsche při výrobě Taycanu naopak 1.500 nových pracovních míst vytvořilo.

Zdá se tedy, že Porsche má skutečně velmi dobře nakročeno k tomu, aby se stalo jedním z předních hráčů v segmentu prémiových výrobců elektromobilů. To však v žádném případě neznamená, že přechod bude tak snadný pro celé odvětví. Již dříve se totiž objevily předpovědi, že pro výrobce exkluzivních a sportovních vozů bude přechod výrazně snazší, neboť jejich typičtí zákazníci jsou ochotni za vozy utrácet více.

V případě Taycanu však zákazníci objednávají vůz, o kterém toho zatím příliš mnoho nevíme. Vedení automobilky je poměrně skoupé na slovo a oficiální premiéra je naplánována až na autosalon ve Frankfurtu, který začne 10. září.

Podle dosavadních spekulací však již tušíme, že Taycan by měl být nejprve nabízen ve třech variantách, jejichž výkon se bude pohybovat v rozmezí 326 až 598 koní. Nejvýkonnější model, který by měl nést označený Taycan Turbo, by měl navíc nabídnout i nadprůměrný dojezd okolo 515 kilometrů.

Související články

Témata
31. 7. 2019 13:42
Re: ... a kde je prémiová Tesla ...
No TCO žiadna sláva nie je. Pri luxusných autách to nikoho netrápi. V C/D segmente je imitujúci dojazd. Nepôjdem s deťmi k moru 20 hodín miesto 12. A v B segmente kde by som si EV vedel predstaviť ako druhé auto do rodiny je TCO do 100 tisíc km minimálne o 50% vyššie a to aj keď neberieš žiadne holátko.
31. 7. 2019 12:15
Re: ... a kde je prémiová Tesla ...
Porsche bylo vzdycky jen pro bohatsi, takze zadna zmena. Nevsim jsem si, ze by benzinova Panamera byla nejak zvlast levnejsi nez eletrickej Taycan, spis naopak...

V nizsich tridach to prijde s nabehem masove vyroby. Navic si lidi neumej spocitat TCO, ktery uz dneska u nekterejch elektroaut vychazi relativne zajimave (byt zadny zazrak to neni).
31. 7. 2019 12:09
Re: Pěkné
Arnie hodne otocil a naopak ted ekologii podporuje.

S tou teslou mi to bylo celkem jasne, jakmile se klasicke luxusni automobilky se svym obrovskym knowhow a se svoji kontrolou kvality pustej do elektromobilu, tak bude mit Tesla problem. Tesla za 100.000 Euro nebo Porsche za o malinko vic.. ja bych mel taky jasno.
Avatar - Zetti
31. 7. 2019 07:30
Re: Pěkné
Muzes mi rict pri sve bystrosti z jakeho meho textu si vydedukoval, ze neco oslavuju?
Avatar - CHerokee
30. 7. 2019 23:16
Re: Pěkné
A co takhle si o tom jen tak poklábosit na webu k tomu určenému? Je logické, když tady chodí lidi, co mají rádi auta, že nebudou oslavovat prominentní elektroplečku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku