Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrobusy VDL Citea SLF-120 Electric vyjedou do ulic Rotterdamu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 8. 2018 • 09:21
2
Společnost VDL Bus & Coach dodá dopravnímu podniku RET, jenž je největší firmou svého druhu v Rotterdamu, celkem 55 elektrických autobusů Citea SLF-120 Electric.

Společnost VDL Bus & Coach má v současnosti v rámci modelové řady Citea ve své nabídce celkem pět elektrických autobusů, z nichž jsou dva dvounápravové a tři kloubové s trojicí náprav.

Pro rotterdamský RET budou připravena dvounápravová vozidla Citea SLF-120 Electric s rozvorem náprav 5850 mm, celkovou délkou 12.000 mm, šířkou 2550 mm a výškou 3290 m. Pohonný systém značky Siemens disponuje nejvyšším výkonem 153 kW a točivým momentem až 2500 N.m.

VDL Citea SLF-120 Electric s nízkopodlažním uspořádáním a modulární konstrukcí nosného skeletu nabízí možnost využit několika různých bateriových systémů. Baterie jsou umístěny na střeše autobusu a je možné autobus vybavit též různými systémy rychlého dobíjení s invertovaným pantografem.

Baterie elektrických autobusů pro RET budou primárně dobíjeny během nočního stání v depu v Kleiwegu za pomoci nabíječky o výkonu 50 kW. Během pak mají být příležitostně dobíjeny na různých místech podél trati, kde budou instalovány rychlonabíječky o výkonu 300 kW.

Tyto elektrobusy budou na pravidelných městských linkách provozovny od konce roku 2019 v Rotterdamu a blízkých městech Schiedam a Vlaardingen. VDL Bus & Coach dodá vedle samotných vozidel i nabíjecí infrastrukturu.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud