Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

EU a kvóty na elektrická auta: Budou povinné?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 8. 2017 • 02:22
3
Evropská unie neplánuje zavést kvóty na elektrická auta pro automobilový sektor. Řekla to novinářům mluvčí Evropské komise, která tak reagovala na zprávu německého listu Handelsblatt.

Ten s odvoláním na zdroj z EU napsal, že EK chce zrychlit odchod od spalovacích motorů tak, že od roku 2025 stanoví povinné kvóty pro nízkoemisní auta jako například elektrická.

"Obecně řečeno, komise hledá způsoby, jak podpořit používání nízkouhlíkové energie a dopravy, žádný z nich však nezahrnuje kvóty pro elektrická auta," citovala agentura Reuters mluvčí. "Neděláme rozdíl mezi různými technologiemi."

Handelsblatt napsal, že EK uvažuje, že by od roku 2025 nařídila evropským automobilkám, že určitý podíl jejich vozů budou muset tvořit vozy s nízkými emisemi, jako jsou elektrická vozidla. Zvláštní minimální kvóta by mohla být součástí balíčku mobility šetrné k životnímu prostředí, který chce EK předložit do konce roku. Výše kvóty je podle zdroje zatím otevřená.

Podobná kvóta by měla být brzy zavedena v Číně. Země již dlouhou dobu plánuje, že nařídí výrobcům aut, aby určitý podíl výroby tvořila nízkoemisní auta. Systém kvót má být přijat na podzim, napsala agentura DPA.

Témata
7. 8. 2017 23:04
Fuuuuuuuuuuuuu
zeby EU dostavala zdravy a realisticky rozum.......... :yes:
Avatar - WinDiesel
7. 8. 2017 19:49
Re: Po přečtení nadpisu mě polila hrůza
EK dostala s aférou dieselgate pořádnou facku - je to totiž její vina, to nastavení nereálných limitů a nereálných zkušebních cyklů.
Oni teď nevědí kudy kam ale vědí že na miliony BEV není Evropa připravena a že zase tam moc neřeší. Stačí jaké problémy jsou s přenosem elektřiny ze solárů a větrníků, teď k tomu přidej (ne( pravidelné dobíjení milionů BEV a všechno jde do kopru.
Nahoře už to pochopili, teď ještě aby to pochopili různí (eko)starostové.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku