Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Evropský Ford představil nové obytňáky pro dobrodruhy

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 8. 2021 • 18:01
31
7
Zobrazit náhledy (31)
Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Active Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail Ford Nugget Trail

Nabídka obytného modelu Transit Custom Nugget se rozšířila o dobrodružněji laděné verze Active a Trail se specifickou výbavou, vzhledem i dovednostmi mimo zpevněné cesty.

Nabídka obytného modelu Transit Custom Nugget se rozšířila o dobrodružněji laděné verze Active a Trail se specifickou výbavou, vzhledem i dovednostmi mimo zpevněné cesty.

Poptávka po obytných vozech v posledních měsících raketově roste, čehož se rozhodlo využít i evropské zastoupení automobilka Ford. Na trh totiž nově uvádí svůj obytný model Transit Custom Nugget v dobrodružně laděných verzích Active a Trail, které mají zaujmout cestovatele toužící po nových zážitcích i mimo zpevněné cesty.

Oba modely totiž nabízejí nebojácný vzhled, inspirovaný současným trendem oplastovaných SUV, ve standardu mají výklopný střešní stan a díky specifické technice pohonu by si měly snáze poradit i s horšími cestami. Oba modely navíc mohou být objednány také v prodloužené verzi Nugget Plus, která slibuje ještě více prostoru a pohodlí.

Nugget Active

Jak už jsme zmiňovali, design obou modelů se inspiroval vzhledem SUVček. Model Nugget Active proto dostal tmavými plasty lemovaný přední nárazník, prahy i zadní nárazník. Černá jsou navíc také zpětná zrcátka. Ani při jízdě po zapadlých cestách by tak nemělo dojít k poškození laku. Verze Active také dostala specifickou masku chladiče, v podbězích má 17palcová litá kola a standardem je také 2,6metrová markýza na boku, která nabízí ochranu posádce i pří pobytu mimo vůz.

Specificky zpracovaná obytná vestavba, údajně inspirovaná palubou jachty, je vybavena podlahou s dřevěným dekorem, která by měla vydržet i vyšší namáhání a současně by se měla snadno udržovat. Dále nechybí hodnotě zpracovaná pracovní deska, chromované dekory, částečně kůží čalouněná sedadla, LED osvětlení s nastavitelnou intenzitou, atd.

Nugget Trail

Model Nugget Trail má rovněž oplastované nárazníky a prahy, jeho specifikem je ale černá maska s výrazným nápisem Ford, která se inspirovala u ikonického modelu Raptor. V podbězích jsou pak 16“ litá kola v černém laku, která by měla dotvářet dobrodružný charakter vozu. V interiéru je standardem odolné kožené čalounění předních křesel i zadní lavice. Podlaha má opět dřevěný dekor, jídelní stůl je lakován tmavě a vybavení kuchyně světle.

video

Specifická výbava

Automobilka navíc hrdě upozorňuje na specifickou výbavu nových modelů Nugget Active a Trail, které výrazně zpříjemní ovládání. Vozy mohou být například volitelně vybaveny vyhřívanou zadní lavicí, přičemž funkce výhřevu zůstává aktivní i pro rozložen na postel. Podle Fordu jde o první podobný systém v této třídě vozů.

Oba nové modely jsou navíc vybaveny barevným displejem v obytné části, který usnadňuje přehled o nabití baterií, zásobách vody, osvětlení, atd. Panelem se navíc ovládá i standardní bojler, který zajišťuje teplou vodu pro sprchu i kuchyni.

Výklopná střecha potěší několika okny i větracími otvory pro dostatečný přísun světla a čerstvého vzduchu. Bočnice mají standardně šedou barvu, volitelně však mohou být i barevné.

Diesel a samosvor

Obytné modely Nugget Active i Trail jsou standardně osazeny 2,0litrovým vznětovým motorem EcoBlue v různých specifikacích. Nugget Trail je přitom vždy vybaven manuální šestistupňovou převodovkou v kombinaci s diferenciálem s omezenou svorností, který slibuje lepší trakci na mokré trávě, v písku, štěrku nebo na sněhu. Model Nugget Active dává zákazníkům na výběr mezi šestistupňovým manuálem a šestistupňovým automatem, přičemž samosvorný mechanický diferenciál (mLSD) je za příplatek.

Všechny modely Nugget navíc obsahují řadu bezpečnostních a asistenčních systémů, včetně adaptivního tempomatu, zadní kamery, systému Cross Traffic Allert, atd.

Modely Nugget Active a Trail byly oficiálně představeny během veletrhu Caravan Salon 2021 v Düsseldorfu, který se koná až do 5. září. Příjem objednávek by měl být zahájen ještě během tohoto roku. Je ovšem otázkou, kdy se zákazníci svých vozů dočkají. Kvůli obrovské poptávce už totiž musel Ford ve spolupráci se společností Westfalia trojnásobně zvýšit produkci modelů Nugget na rok 2022.

Související články

Témata
1. 9. 2021 13:23
Re: No ja neviem,
Nemá se říkat Slovák ugrofinského původu?
Avatar - curwasportiva
31. 8. 2021 19:49
Re: No ja neviem,
Jo takže Transit je špatné auto, protože z něj tři maďaři neumí vyndat sedadla?
31. 8. 2021 17:01
No ja neviem,
sused naproti kúpil Transita ako pracovnú dodávku do firmy (predtým MB Vito), a zatiaľ na jeho adresu veľa pekného nepovedal. Nahodiť gumené koberce bola makačka pre dvoch chlapov - všetky zadné sedadlá von, vyhodiť koberce, nahodiť gumy, a znovu namontovať sedačky. Tých nadávok a potu, čo pri tom bolo... A to im ešte tretí pomáhal.
31. 8. 2021 16:36
obytňáky pro dobrodruhy
Bez 4x4 bude skoro každý výlet mimo silnici veliké dobrodružství, dobře to kluci vymysleli ! :yes: :-)
Avatar - curwasportiva
31. 8. 2021 15:21
Re: Všetci veľkí dobrodruhovia...
Tady nejde o prespani na zemi, ale o to ze v to aute par tydnu celkem komfortne zijes…

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud