Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fat Truck je obojživelné vozidlo do každého terénu. A překvapivě nepochází z Ruska

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 12. 2020 • 01:27
18
Zobrazit náhledy (18)
Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck Fat Truck

Všimli jste si, že když píšeme o nějakém zajímavém terénním vozidle, tak většinou pochází z Ruska? Fat Truck ne. I když jeden ruský stroj výrazně připomíná.

Fat Truck se totiž nápadně podobá ruskému vozidlu jménem Sherp (nebo Šerp, chcete-li). Zrodil se však v Kanadě. A kromě designu se v mnoha ohledech od ruského obojživelníku liší.

Až šestimístný Fat Truck měří na délku 3.720 milimetrů, vysoký je 2565 mm a široký 2550 mm. Světlá výška činí 500 milimetrů. Hmotnost se pohybuje okolo 2,7 tuny.

O pohon se stará 2,2litrový turbodiesel Caterpillar o výkonu 50 kW a točivém momentu 208 N.m. A protože výrobce splnil také bezpečnostní požadavky, je Fat Truck vozidlem, které narozdíl od "šerpy" smí na běžné komunikace.

Producent Zeal Motors uvádí maximální rychlost 40 km/h.

Zajímavé pak je ovládání, kanadský obojživelník nemá volant, řídí se joystickem - nebo česky řečeno řídicí pákou. Pokud si zákazník bude přát trochu pohodlí, může si připlatit za klimatizaci, boční zrcátka, rádio s bluetoooth nebo parkovací kameru.

Výroba probíhá ve městě Bromont v kanadském Quebecu, Fat Truck by ovšem měl být k dispozici zákazníkům po celém světě. Cena startuje na v přepočtu asi 2,6 mil. Kč.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud